Říjnový prodej chytrých telefonů ovládl Apple. Samsung Galaxy S4 „až“ na bronzové příčce

0

Dva technologické giganty Samsung a Apple bychom mohli označit za největší konkurenty na mobilním trhu. Neustále mezi sebou válčí v prodejnosti či inovacích, ale také proti sobě vedou stamiliónové soudní spory. Dokonce mezi nimi probíhá i spolupráce. Nejnovější zpráva z marketingového průzkumu technologického trhu na CounterPoint hovoří o prodejnosti chytrých telefonů za říjen. Ten ovládl Apple.

CounterPoint - statistika průzkumu prodejnosti mobilních telefonů
Analýza prodejnosti chytrých telefonů v Číně a jejich dynamický vývoj.

Jihokorejský Samsung se svým Galaxy S4 láme rekordy v prodejnosti. Ten se může pyšnit 40 milióny prodaných kusů za pouhý půlrok. Tentokrát však na svou konkurenci nedosáhl. Apple ovládl obě první místa a obsadil i pomyslnou bramborovou příčku. Nejnovější iPhone 5s, tedy dražší verze letošního modelu vycházejícího z loňského iPhone 5, v říjnové prodejnosti zvítězil. Zajímavé ovšem je, že právě za nim se nachází jeho předchůdce. Nejžádanější trojici chytrých telefonů uzavírá Samsung Galaxy S4. Nejedná se však o nic překvapivého, jelikož tento kousek je na trhu již několik měsíců, přičemž iPhone 5s teprve od září.

TOP 10 chytrých telefonů v prodejnosti za říjen 2013
Apple získal 3 pozice v Top 4, Samsung má naopak 5 zástupců v TOP 10.

Samsung však tato situace mrzet nemusí, jelikož v Top 10 má hned 5 svých zástupců, čímž potvrzuje velkou oblíbenost chytrých telefonů ze své produkce. Těsně za první trojicí se nachází iPhone 5c, což je levnější model v plastovém šasi a bez senzoru Touch ID. Ten je obsažen pouze v dražší verzi iPhone 5s. Do Top 10 se dostaly i dva mobilní telefony od finské společnosti Nokia. Konkrétně jimi jsou modely 105 a Asha 501, které uspokojí zejména nenáročné uživatele.

Průzkum byl prováděn ve 33 zemích po celém světě. V něm nejsou započítány kusy, které byly pouze v přepravě, ale jen čistě prodané kopie.

Zdroj: PocketNow a CounterPoint

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here