Recenze Xiaomi Mi 5|Vlajková loď za skvělou cenu

1

Když Xiaomi představilo svou vlajkovou loď pro rok 2016, Xiaomi Mi 5, srdce nejednoho milovníka mobilních telefonů zaplesalo nadšením. Z ukázaných renderů a informací to totiž vypadalo, že se Xiaomi posunulo opět o něco dopředu a kromě skvělého výkonu nabídne opravdu velmi líbivý design. Jak to všechno dopadlo, se můžete dočíst v naší recenzi.

http://www.youtube.com/watch?v=3V0RyZDXjMw

Tělo a vzhled

Začneme u jedné z největších změn od loňské vlajkové lodě, Mi 4, kterou je tělo samotného zařízení. Záda se totiž krásně zakulatily a vypadají stejně jako přední strana Samsungu S6/S7 Edge. To působí opravdu krásně spolu s použitým materiálem (sklo). Další velkou změnou je USB Typ C, které je opravdu praktické. Všechny ovládací prvky jsou přesně tam, kde byste je čekali a za zmínku stojí snad pouze senzor otisku prstů, jenž se nachází pod displejem, kde sice není tak praktické jako na zádech zařízení, ale to je pouze otázka zvyku.

 Záda Xiaomi Mi 5 Přední strana Xiaomi Mi 5 USB Type C

Hardware specifikace

Co se týče hardwaru, nemusí se Xiaomi Mi 5 vůbec za nic stydět. I námi testovaná 32 GB verze s 3 GB RAM nabízí opravdu skvělou porci výkonu. 5,15″ Full HD displej je skvěle ostrý a QuadHD na této úhlopříčce snad ani není potřeba. Pod kapotou tepe Snapdragon 820 spolu s 3/4 GB RAM v závislosti na verzi úložiště. Úložiště může být buď 32 GB/ 64 GB nebo 128 GB. A pokud k tomuto skvělému hardwaru připočteme perfektně optimalizovaný systém, dostaneme se k opravdu skvělému výkonu. Baterie o kapacitě 3000 mAh spolu s Full HD rozlišením a dobrou optimalizací zajišťuje dobrou výdrž zařízení a telefon nemá problém vydržet i den. Skvělý výkon zařízení mohou potvrdit i různé benchmarky např. AnTuTu (viz. screen). Co zamrzí je kvalita přehrávaného zvuku, která opět nijak neoslní,

 Výsledky benchmark AnTuTu

Systém

V Mi 5 byl jako systém použit velmi pozměněný Android 6.0 Marshmallow s nadstavbou MIUI v7. Tato velmi známá nadstavba silně pozměňuje systém jak vzhledem, tak i v nastavení. Vzhled může některým připomínat iOS, což je už tradiční problém Mi telefonů. Xiaomi musíme rozhodně pochválit za skvělou optimalizaci, jež je vyvážená tak akorát mezi vysokým výkonem a dobrou výdrží baterie.

Fotoaparát

A tady se dostáváme do bodu, kde budeme Xiaomi velmi hlasitě vychvalovat. Co se týče fotoaparátu, je Mi 5 vybavena přímo královsky. Zadní 16 MP fotoaparát dokáže pořídit opravdu krásné snímky, a to i při nízkém světle díky dvoutónového LED světla. Zahanbit se nenechá ani přední 4 MP kamerka. Kvalitu 4K videa bohužel nemohu posoudit kvůli absenci 4K monitoru. FullHD video při 30 FPS je však opravdu kvalitní a 720p video při 60 FPS je opravdovou lahůdkou. Bonusem je pak time-lapse mód, který zrychluje video a slow-motion, jenž video naopak zpomaluje.

Zhodnocení a závěr recenze

Xiaomi Mi 5 je rozhodně krásný kousek se skvělým výkonem, solidní výdrží a opravdu dobrým fotoaparátem. USB typ C taky rozhodně potěší. Hlavní nevýhody jsou absence českých LTE sítí a nekvalitní přehrávání zvuku. Telefon Xiaomi Mi 5 si můžete koupit v obchodě Xiaomimobile.cz, kde se aktuálně prodává za cenu 12 000 korun (32 GB varianta s 3 GB RAM), což je opravdu královská cena.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here