Recenze HTC One S: zlatá střední třída

7

Tchaj-wanská společnost HTC  se pokouší o obnovu své zašlé slávy. Jedním z pokusů je modelová řada smartphonů One. Do této modelové řady patří nejlevnější HTC One V, za střední třídu dnes recenzovaný HTC One S a za tu nejvyšší HTC One X. Celá tato modelová řada je na trhu zhruba rok.

HTC One S používám více než půl roku a podle mě má uživateli stále ještě co nabídnout. Nebudu předbíhat a podíváme se na recenzi  

Model HTC One S

KONSTRUKCE

Začneme konstrukcí, která je velmi povedená. Celý telefon je z jednoho kusu hliníku, do kterého jsou zasazeny komponenty s displejem. Díky tomu,se při silnějším tlaku One S neprohýbá, ani nijak nekroutí. Hliníkové tělo narušují pouze dvě brady.

Pod horní bradou můžeme najít slot pro micro SIM kartu, čočku 8 Mpix fotoaparátu s přisvětlovací diodou a kontakty na anténu. Spodní brada obsahuje pouze reproduktor. Na horní hraně je umísťeno uspávací/ zapínací tlačítko, mikrofon, výřez pro odklopení horní brady a zdířka 3,5mm  konektoru na sluchátka.

Na levém boku máme pouze micro-USB. Ve spod se nachází další mikrofon, pro odstranění okolního hluku. Na pravé straně vyčnívá z povrchu jen tlačítko, na regulaci hlasitosti.

Ještě bych rád upozornil na drobnosti, kterým se tento model pyšní. Jednou z drobností je povrchová úprava hliníkových zad. Jedná se o povrch, jenž byl vytvořen elektrickým proudem o síle 10 000 voltů, puštěných do zad One S. Měl být velmi odolný, bohužel z vlastní zkušenosti vím, jak snadno se poškodí. Pokud se povrch nějak poškodí, vznikají bílé skvrny, a to hlavně na hranách telefonu.

Celkové je konstrukce velmi povedená a odolná.  

HARDWARE A SYSTÉM

Hardwarové parametry odpovídají střední třídě, v níž se nachází HTC One S. Srdcem smartphonu je dvoujádrový procesor s taktem 1.5 GHz. Displej s úhlopříčkou 4,3 palce a rozlišením 960x 540 pixelů disponuje AMOLED technologií. Díky  tomu je podání barev nádherné a displej je jasně čitelný i na přímém slunci.

Od výroby je uvnitř telefonu android ve verzi 4.0 a nedávno byla uvolněna aktualizace na verzi 4.0.4. Pokud vše dopadne dobře, tak by se měla objevit aktualizace na android 4.1. Systém je celkově plynulý, neseká se a je dobře vyladěn. Svou zásluhu na tom má i grafická nadstavba Sense 4.0 (po aktualizaci 4.1).

Sense je vcelku pěkná grafická nadstavba, ale po nějakém čase mě stejně omrzela a já sáhnul po jednom z launcherů na Google Play.Jednou z vlastností HTC je i přítomnost softwarového Beats Audio, zlepšující kvalitu hudby při poslechu ve sluchátkách.  Co potěší méně je přítomnost několika předinstalovaných aplikací, které nejdou bez rootu odstranit.

Co jsem nezmínil je baterii, ta má kapacitu 1650 mAh. Není to příliš mnoho a každý den musím se tak telefon musí nabíjet, na druhou stranu ale musím říci, že se nijak neomezuji- jas na maximum, neustále zapnutá Wifi, hraní her.

verze androidu

HRY, MULTIMÉDIA

Zde je malý zádrhel, tím je absence paměťových karet. Interní paměť je 16 GB, reálně máte přístup k 10 GB. Navrch dostanete při koupi telefonu 25 GB úložného prostoru na Dropboxu. Pro lidi, jež jsou zvyklí mít celou svou hudební a filmovou sbírku u sebe, to není příliš dobrá zpráva.

Byť o úložném prostoru píši jako o nevýhodě, ve skutečnosti se mi zatím nepovedlo obsadit všechno místo, stále mi zůstává 4 GB volné a to mám nainstalováno mnoho her. Přejděme dále, díky výkonnému procesoru si na telefonu zahrajete i nejnáročnější hry bez toho, aniž by se vám zasekly. Opět bych měl jednu malou poznámku, při delším hraní se mi občas stává, že se okolí fotoaparátu začne zahřívat. Není to nic vážného, ale v létě vás to nepotěší.

Co se týče multimédií zde očekávejte standart. Zmíním pouze o hudební přehrávač spolu s textovým editorem. Hudební přehrávač je jednoduchý a rychlý. Co může někomu vadit je nastavení ekvalizéru smrsklé na dvě volby. V základu je předinstalovaný balíček aplikací Polaris office, s nímž hravě upravíte a přečtete jakýkoliv formát textu.

FOTOAPARÁT

Fotoaparát si zaslouží vlastní kapitolu, jelikož fotky jsou dobré, nikde není patrné přepálení barev nebo něco podobného. Fotím každý den  a jsem naprosto spokojený. 8 Mpix kameru doplňuje blesk, takže můžete fotit i za šera.

Uvedl jsem za šera, ale nikoliv ve tmě, jelikož ve tmě nejsou fotografie příliš kvalitní. Skvělá vlastnost je sekvence. To znamená, že pokud držíte softwarovou spoušť delší dobu, začnou se fotografie fotit  snímek za snímkem, to využijete například při focení rychlejšího pohybu. Často také využijete možnost pořizování snímků během natáčení videa.

Video lze natáčet až v 1080 p v nastavení fotoaparátu naleznete položku video se zpomaleným pohybem, kdy si budete moci vámi pořízené video zobrazit 2x zpomalené.

 

 Testovací fotografie Testovací fotografie Testovací fotografie

Testovací fotografie


Závěr

I přes fakt, že HTC One S už je delší dobu na trhu, zůstává skvělou volbou, pokud si chcete pořídit smartphone ze střední třídy. Pokud sháníte přístroj, jež disponuje kvalitním displejem, dobrým výkonem a skvělým fotoaparátem, není nad čím přemýšlet.

Nevýhodou by pro někoho mohla být absence paměťových karet, zahřívání v oblasti fotoaparátu a odlupující se povrchová úprava. Osobně však mohu One S doporučit, a pokud přemýšlíte jaký smartphone koupit, příliš se nerozmýšlejte.

Klady: fotoaparát, výkon, displej

Zápory: kratší výdrž, zahřívání v oblasti fotoaparátu, absence paměťových karet

7 KOMENTÁŘE

  1. Jen bych podotkl, že telefon má velmi ostrou horní hranu – tzn. že každé klepnutí v ní zanechá vryp nebo dokonce prohlubeň. ( nemluvím ani o pádu, kdy se mi totálně zdeformovala oblast v okolí sek. kamery. ). Další libůstkou je zmíněná horní krytka, která nedrží, viklá se, a ani 3násobná výměna v servise to nevyřešila. Takže kdo se chce vztekat a trápit se, hurá do toho, dejte za něj desítku a pak děkujte autorovi této kladné recenze.

    • Já jsem zatím žádné problémy s krytkou nezaznamenal. A co se týče toho pádu, je jasné, že se každý smartphon poškodí při pádu na zem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here