Prvním Intel telefon se začne prodávat v Indii

0

Xolo X900 je název prvního mobilního telefonu postaveného na platformě Medfield společnosti Intel, která chce  zasáhnout do segmentu mobilních telefonů, kde cítí velký únik potenciálních tržeb. Vyvíjen je relativně neznámou indickou společností Lava.

Lava XOLO

Telefon by měl mít procesor taktovaný na 1.6 GHz a starší verzi Androidu 2.3.7 Gingerbread, což je nepochopitelný krok zpět. K zobrazování bude sloužit 3,5 – 3,7 palce velký displej, s rozlišením 1024 x 768. Více informací není známo, včetně data představení, či koncové ceny; snad jen že telefon je určen Výhradně pro Indii.

Intel, nebo možná spíš jeho CEO  Paul Otellini, má utkvělou představu o razantní proměně sil na poli mobilních telefonů a utrhnutí výrazného podílu z mobilního trhu na svou stranu. Uvidíme, zda „Intel Inside Android Phones“ budou takovou razantní změnou. I přes to, že první telefon jde do prodeje v indii, Intel má již sjednané projekty i s firmami jako je Lenovo (více zde), Motorola či operátor Orange. První telefony vzešlé z této spolupráce by se měly začít objevovat od května, kdy by měl být představen telefon společnosti Lenovo.

 

Zdroj: Androidauthority.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here