První obrázek Meizu Note, konkurenta Xiaomi RedMi Note

0

Nedávno představený RedMi Note od Xiaomi, o kterém jsem psali zde,  se vzápětí stal velmi diskutovaným zařízení mezi některými uživateli. Svou výbavou a cenou (cca 3.200,- Kč) měl nabídnout levný smartphone s velkým 5,5″ displejem pro masy. Nyní z Číny přichází konkurent od značky Meizu, který se pro něj může stát vážným konkurentem. Seznamte se s Meizu Blue Charm Note.

640x568xmeizu-blue-charm-note.jpg.pagespeed.ic.zsKnuL6SXG

První uniklý obrázek nám předestírá, jak bude zařízení asi vypadat. Nejedná se o fotografii, proto je nutné brát jej s rezervou, přesto se podobného vzhledu i malého rámečku okolo displeje skutečně můžeme brzy dočkat. Xiaomi RedMi Note je díky své nízké ceně rozebírán na internetu ve značné míře, Meizu si tedy vybralo vhodnou chvíli pro ukázání vlastního osmijádrového modelu s označením Note.

Jak se bude model jmenovat, není jisté, neboť se o něm hovořilo již dříve, několikrát však změnilo jméno. Podle dostupné specifikace by měl nový model od Meizu nabídnout 5,5″ displej s rozlišením Full HD (1920*1080)osmijádrový procesor MediaTek MT6592, fotoaparát s rozlišením 8 MP, a operačním systémem Android s nadstavbou Flyme 3.0.

Kamera bude mít oproti 13 MP u Xiaomi méně pixelů, ale Meizu je na druhou stranu známo kvalitním zpracováním svých fotoaparátů, proto bychom se mohli dočkat stejně kvalitních, ne-li lepších fotografií díky dobrému senzoru. Cena přístroje by měla být údajně okolo 1000 čínských juanů (v přepočtu přibližně 3.200,- Kč), což je stejně, jako bude stát levnější varianta RedMi Note.

Zdroj: Gizchina

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here