Předobjednávky na RedMi Note se vyšplhaly na 15 milionů kusů

0

T-Mobile v USA zaznamenal 300.000 předobjednávek na Samsung Galaxy S5. Nokia v Číně dosáhla během čtyř dní 1 milion předobjednávek a už se zdálo, že je to ohromné číslo. To by však nesmělo přijít Xiaomi se svým tabletophonem RedMi Note, který si během pěti hodin předobjednalo 15 milionů lidí v domovské Číně.

Xiaomi-Redmi-Note-1-600x384

Na první část prodeje si ovšem Xiaomi připravilo „pouze“ 10 milionů zařízení, které však nebudou zřejmě stačit a na některé zájemce se dostane později. A proč je o RedMi Note takový zájem? Za cenu 999 čínských jenů (v přepočtu přibližně 3.200,- Kč) a 1199 čínských jenů (v přepočtu přibližně 3.800,- Kč) nabídne dvě verze přístroje. Jednu výkonnější a jednu slabší.

Silnější verze bude mít osmijádrový procesor o taktu 1,7 GHz, paměť RAM 2 GB a vnitřní paměť ROM bude 16 GB. Slabší verze pak bude mít osmijádrový procesor s taktem 1,4 GHz, 1 GB RAM a  vnitřní paměť ROM 4 GB. Oba procesory dodá MediaTek. K tomu připočtěme 13 MP fotoaparát, baterii o kapacitě 3000 mAh a displej s úhlopříčkou 5,5″ a může nám být jasné, proč je zájem tak velký.

Rozměry zařízení jsou sice poněkud větší – 154*78,7*9,45 mm, to však jistě vynahradí poměr cena/výkon, který je téměř nepřekonatelný. Uvidíme, zda se dočkáme přístroje i nás, protože by o něj mohl být velký zájem. Nejen svou cenou a výbavou může zaujmout, ale také například kvalitní ROM MIUI, která se těší u uživatelů značné obliby.

Zdroj: Gizmochina

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here