Potvrzené informace ohledně Samsungu Galaxy S5 „zevnitř“

3

Server Sammobile získal díky člověku uvnitř společnosti exkluzivní informace o potvrzené hardwarové výbavě nové vlajkové lodě společnosti Samsung. Stejně tak byla odhalena i plánovaná cena.

Samsung-Logo

Spousta spekulací ohledně nového Galaxy S5 se šíří internetem již delší dobu. Nebylo jasné datum představení, výbava, ani cena. Nyní byly osobou uvnitř společnosti potvrzeny některé údaje. S tímto prohlášením přišel server Sammobile, který již mnohdy ukázal, že jeho zdroj přichází s kvalitními informacemi.

Nejspekulovanější otázkou bylo užití materiálů pro výrobu. Zda bude užit kovový rám stoprocentně jisté není, co však jisté je, že zadní kryt bude vyráběn ve dvou verzích. Plastový s cenovkou okolo 650 Euro a kovový s cenovkou okolo 800 Euro. Není zřejmé, zda se bude kovový model prodávat pod označením S5 nebo bude zařazen do prémiové řady F.

Jak se očekávalo, displej bude mít rozlišení 2560*1440, bohužel bez upřesnění velikosti úhlopříčky. Měla by se pohybovat okolo předpokládaných 5.25“. Na zadní straně telefonu se bude nacházet fotoaparát s rozlišení 16 MP, stále však není jisté, zda bude mít hardwarovou optickou stabilizaci obrazu (OIS).

Dohady kolem procesoru moc informací nepřinesly. Je jisté, že to bude buď Exynos 6 nebo Snapdragon 805, podle přítomnosti LTE. Nebylo by to poprvé, kdy by Samsung pro svou vlajkovou loď užil více rozdílných procesorů, je proto možné, že se setkáme jak s jednou, tak i s druhou verzí. Poměrně nepřekvapivě bude S5 běžet na operačním systému Android ve verzi 4.4 KitKat.

Nikterak se nezměnila další předpokládaná informace, a to datum představení zařízení a datum jeho uvedení na trh. Podle posledních údajů tomu má být až v polovině března na vlastní show v Londýně. Prodej by poté byl zahájen v dubnu.

Pro rekapitulaci a snazší orientaci ještě jednou uvedeme všechny potvrzené informace.

Potvrzené informace

 • QHD (2560*1440) Super AMOLED displej
 • Procesor Exynos 6 nebo Snapdragon 805
 • 16 MP fotoaparát
 • Android ve verzi 4.4 KitKat
 • Dvě verze – plastová a kovová

Galaxy S5 mini a Galaxy S5 Zoom

Nedlouho po představení Galaxy S5 bychom se měli dočkat i představení verzí mini a zoom, jejichž prodej je očekáván v květnu nebo červnu. Snad od začátku bylo jasné, že minimálně s verzí mini se setkáme, po slabších prodejích verze zoom nebylo jisté, zda bude v nové verzi představena také. Přece jen verze S4 Zoom byla poněkud mohutnější a pro běžného uživatele možná méně atraktivnější. Galaxy S5 Zoom by měl mít displej o úhlopříčce 4.8″ s rozlišením qHD (960*540). U obou verzí by měly být užity Super AMOLED displeje a přístroje by měly běžet na Androidu ve verzi 4.4 KitKat.

Zdroj: Sammobile

3 KOMENTÁŘE

 1. Cena v Eurech? No nevím nevím, jestli si koupím tu kovovou, to už začíná být hrozně přestřelené, za to mám slušný objektiv 🙁

  • A navic podle clanku to je cena za zadni kryt 🙂 Jeste by to chtelo doplnit, kolik bude stat zbytek telefonu…. 🙂 🙂

 2. plastová! yes! vyměnitelná baterie (doufám), lehčí, lepší příjem, odolnější etc.
  mozek Samsungu nevymizel jako Applu, supr 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here