Oppo představilo dva nové smartphony a novou verzi systému Color OS

0

Čínská firma Oppo je na českém trhu již poměrně známá a dneska hostila akci, na které ukázala řadu novinek, ze kterých nejvíce vyčnívají dva nové smartphony Oppo R7 a Oppo R7 Plus a novou aktualizaci systému Color OS 2.1.

Oppo R7 a R7 Plus

Jako dva nové zástupce střední třídy ukázalo Oppo své modely R7 a R7 Plus, které potěší milovníky designu a tenkých rámečků okolo displeje. Těch se Oppo zbavilo téměř úplně díky technologii tzv. 2,5D skla. Po stránce výkonu nabízí papírově slušný výkon díky procesoru od Qualcommu konkrétně modelu Snapdragon 615 a 3 GB operační paměti RAM. Oba modely rovněž nabízejí 13 MP (F 2,2) fotoaparát na zadní straně a 8 MP (F 2,4) snímač na straně přední.

 Oppo-R7 Oppo-R7 (1) Oppo-R7 (2)

Možná se tedy ptáte v čem je rozdíl mezi klasickou R7 a modelem Plus. Odpovědi Vám nabídnu rovnou dvě. Tou první je úhlopříčka dispeje a tou druhou je kapacita baterie. Úhlopříčky se zastavily na 5″ pro model R7 respektive 6″ pro model R7 Plus. Oba modely disponují Full HD (1920 x 1080px) rozlišením. Zatímco do menšího modelu vpasoval výrobce baterii o hodnotě 2320 mAh, do většího modelu se povedlo dostat 4100 mAh baterii. Oba modely se budou samozřejmě lišit i cenovkou, která se pohybuje na hranici 400$ pro model R7 a $480 pro model R7 Plus. Baterie půjde podle slov výrobce nabít na 75% hodnoty za pouhých 30 minut díky technologii VOOC Fast-charge. Jako systém by měl posloužit Android Lollipop s nadstavbou Color OS 2.1, o které si můžete přečíst více dole pod obrázky.

Oppo-R7 (3) Oppo-R7 (4) Oppo-R7-Plus

Color OS 2.1

Jako druhou novinku představilo Oppo novou verzi své úpravy operačního systému Android pod názvem Color OS 2.1. Beta verze této verze firmwaru pro modely Oppo 7 a Oppo 7a, takže máme dobrou představu o tom, co tato aktualizace obsahuje. Jako základ pro tuto nadstavbu posloužil Android Lollipop

Hlavní změna proběhla na poli designu, kde se Oppo výrazně inspirovalo čistým Androidem Lollipop a celý systém je tak ploší, nabízí plynulejší přechody, hezčí animace, přes 200 vlastních ikon pro různé aplikace a je celkově světlejší. Změn se ale samozřejmě odehrálo i mimo designovou stránku a celý system by tak měl být více odladěný a rychlejší. Oppo taky zapracovalo na rychlosti bootovaní a z původních 30 sekund zrychlilo na 19. Systémové aplikace by se měly spouštět rychleji, stejně jako několik aplikací třetí strany. Celý systém by tak měl působit plynulým dojmem.

Zdroj: phonearena.com, gsmarena.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here