Oppo Find 7 – bude mít 50-ti megapixelový fotoaparát?

5

Oppo Find 7 patří mezi nejočekávanější přístroje, které mají být v tomto čtvrtletí představeny. Výrobce postupně zveřejňuje informace o modelu, máme tedy představu, jakou výbavu můžeme očekávat, zároveň však část výbavy známe s jistotou. Nyní se na internetu objevila fotografie pořízená údajně tímto přístrojem.

1

Prozatím víme, že by Find 7 měl mít displej s úhlopříčkou 5,5″ a rozlišením QHD (2560*1440). Zároveň by měl mít uvnitř nový procesor od Qualcommu, konkrétně Snapdragon 801. Nyní se hovoří o fotoaparátu s rozlišením 50 MP. Uniklá fotografie s tímto rozlišením se objevila v datovém úložišti čínské sociální sítě Weibo.

Rozlišení nahrané fotografie je 8160*6120 a data EXIF jasně zmiňují název fotoaparátu (zde přístroje, který fotografii pořídil) jako Oppo Find 7. Pokud se podíváme na fotografii v původním rozlišení, můžeme si všimnout, že není úplně dokonalá. Je otázka, jestli je to dáno fotoaparátem nebo zde hrálo roli i to, kdo fotografii pořizoval. Z jedné uniklé fotografie to není možné zcela posoudit. Jistě by bylo užitečné, kdyby bylo možné upravit velikost fotografie na menší rozlišení, jako to nabízí například Lumia PureView.

V poslední době se také začalo hovořit o tom, že by mohl Find 7 mít slot pro paměťové karty. Jak tomu skutečně bude, se dozvíme již 19. března, kdy je naplánováno oficiální představení v Pekingu.

Zdroj: Gizchina, Vdisk.weibo

5 KOMENTÁŘE

  1. No očekávaný, jako vždycky. Bohužel po zakoupení nejeden „fanda“ OPPA prozře. Oppo jako většina číňanů slibují, ale pak neplní, schválně nebo to neumí, to se neví. Obecně u číňanu platí jedno pravidlo (pro popisky specifikací jakýchkoliv zařízení, jakýchkoliv výrobců): „Co uvedeno není, to to zařízení opravdu nemá a mít nebude. Co uvedeno je, se časem „lehce“ změní, v horším případě to byla prostě lež a nic takového ani nebude“. Lehký příklad: …Bluetooth 4.0…be truely wirelless, save your energy…, wifi direct, dlna, hspda 21mbps… Po prodeji xxxx kusů, se změní specifikace na bluetooth 2.0, no dlna, hspda 7mbps. Samo, že se omluví a jako omluvu zašlou „car holder“. Účel splněn. Zařízení, které by si nikdo nekoupil se prodalo, omluva vyšla jen na 2-5 dolarů. Od OPPO jsem si kupoval R819, slibovali že si budeme moct vybrat mezi čistým androidem a a jejich upravenou romkou Color OS. Situace se má teď tak, že čistý android je beta verze, ke všemu neoficiální, ve které nefunguje správně foťák a další mouchy… nějaká šance na update? ne, úplně zrušeno. Pouze nalákali hordu lidi na lež. A Color OS?.. ta jejich super romka, která je „tvořena uživateli“? Výsměch. Pro R819 vyšla jedna verze color OS – 1.0.0, pak aby se neřeklo že se na podporu úplně vysrali, tak vydali update, protože telefony měly samozřejmě svoje mouchy, teda spíše masařky a hodně, tak se asi bali doslova ukamenování:). Poslední update vyšel v 10/2013 a od té doby jen sliby že update bude, zatím nic, ani pes neštěkl. A situace s Color OS pro OPPO find 5 je stejná, možná daleko horší, a to právě proto, že lidé kteří si ten jejich „TOP“ model kdysi koupili, tak očekávali, že za vyplácnutých 400 euraču(což na Čínu není málo) se jim dostane normálně funkční zařízení, a když už ne 100% funkční, tak aspoň se slibovanými updaty a s příslibem téměř neustálé podpory (podpora která něco vyřeší). Prostě tak jak slibovali v reklamách, všude. Nicméně klasika. Splnili opravdu to co napsali. Možnost vybrat si OS podle gusta je (ale ani jeden OS není plně funkční, vždy něco nefunguje). Podpora je, updaty jsou (ale špatné a doteď vydané updaty téměř 80% problému nevyřešily). Pro OPPO find 5 vyšla poslední stable verze loni, od té doby vydávají pořád samé bety, které v podstatě zásadní problémy neřeší. A to stejné čeká OPPO find 7!! Takže lidi pozor na to jaký med vám reklama maže kolem huby!! Nenechte se napálit a radši se do koupi nehrňte hned.

    • Presne proto jsem hodil do haje MI2S, super rychly telefon s dobry fotakem a ergonomii, ale lidi me neslyseli v telefonu, nedalo se nahravat na diktafon a buh vi co jeste, uz si to ani nepamatuju. Pomalejsi Nexus 4 jaks taks funguje… Alespon v tom zakladu co potrebuji.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here