Oppo Find 5 v tichosti dostal výkonnější Snapdragon 600

0

Oppo Find 5 TD

Čínský výrobce Oppo se nedávno rozhodl pro poměrně zajímavý krok, když vylepšil hardwarové specifikace své vlajkové lodi Find 5. Výkonnější Oppo Find 5 TD je však určen jen pro jednoho z čínských operátorů a zatím není jasné, zda se změn v budoucnu dočká také mezinárodní verze smartphonu.

Vylepšení se přitom dočkala jedna z nejdůležitějších částí přístroje, konkrétně jeho procesor. Místo pomalu stárnoucího Snapdragonu S4 Pro taktovaného na 1,5 GHz je vylepšená verze smartphonu vybavena novým Snapdragonem 600 s taktem 1,7 GHz. Stejným čtyřjádrovým procesorem jsou vybaveny i vlajkové modely známějších výrobců, jako například HTC One a Samsung Galaxy S4.

Samotný upgrade hardwaru nejspíš nebyl pro výrobce žádný problém, neboť oba čipy od Qualcommu jsou po technické stránce téměř stejné. Zda Snapdragon 600 zajistí výraznější nárůst výkonu smartphonu, ale ukážou až první srovnávací testy. Jak už bylo naznačeno v úvodu, novým procesorem je vybaven jen Oppo Find 5 TD určený pro operátora China Mobile, který je přizpůsoben pro místní sít TD-SCDMA. Zatím není jasné, zda se podobného vylepšení dočká také verze smartphonu prodávaná na evropském trhu.

Oppo Find 5 je špičkově vybavený smartphone, který upoutá pozornost už na první pohled svým elegantním polykarbonátovým tělem s tloušťkou jen 6,9 mm. Ve výbavě najdeme 5″ IPS displej s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů, což znamená jemnost 441 ppi. Nechybí ani 16/32GB vnitřní paměť, grafický čip Adreno 320, 2GB RAM, NFC, technologii Dirac HD pro kvalitnější zvuk a nevyjímatelnou baterii s kapacitou 2500 mAh. Operačním systémem je Android 4.1 Jelly Bean s grafickou úpravou od výrobce.

zdroj: Phandroid

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here