Oppo FInd 5: srovnání s konkurencí a ukázky kvality fotoaparátu

2

Dlouho čekávaný smartphone Opp Find 5 byl tento týden oficiálně představen. Na internetu se také objevila videa, ve kterých je novinka srovnávána se známější konkurencí. A v neposlední řadě se podíváme na první snímky ze 13mpx fotoaparátu.

Nejprve si však připomeňmě výbavu Oppo FInd 5, která jen těžko hledá konkurenci. Smartphone má 5″ IPS displej s rozlišením 1920×1080 obrazových bodů, což znamená jemnost 441 ppi. Ve výbavě dále nalezneme čtyřjádrový Snapdragon S4 Pro s taktem 1,5 GHz, 2GB RAM, NFC, 16GB interní paměť, technologii Dirac HD pro kvalitnější zvuk a nevyjímatelnou baterii s kapacitou 2500 mAh. Operačním systémem je Android 4.1 Jelly Bean s grafickou úpravou od výrobce. To vše v poměrně elegantním těle s tloušťkou jen 6,9 mm. Nepříjemným překvapením je chybějící slot na microSD karty.

Oppo FInd 5 se začne prodávat na začátku roku 2013. Kromě Číny bude novinka překvapivě dostupná také v USA, kde bude stát 499 dolarů (9 665 Kč).

Ukázky fotoaparátu

Chloubou telefonu je také fotoaparát, který nabídne rozlišení 13 megapixelů. A podle prvních uniklých fotoagrafií je Oppo FInd 5 silný nejen na papíře, ale také v praxi. Kromě toho by měl mít telefon kvalitní CMOS snímací čip Sony Exmor RS, který si poradí s nahráváním HDR videí přifrekvenci 120 snímků za sekundu.

Porovnání s konkurencí

Tabletofon Oppo Find 5 by mohl ohrozit i modely známějších výrobců, například Samsungu. Redaktoři serveru Android Authority proto udělali zajímavé videosrovnání čínské novinky s Galaxy S III a Galaxy Note II.

zdroj: pa

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here