Oppo Find 5 se nakonec bude prodávat také v Evropě

1

Občas jsou informace, které zveřejní výrobci, poněkud matoucí nebo dokonce nepravdivé. Pokud náš web sledujete pravidelně, možná si vzpomenete na nedávnou zprávu, že Oppo neplánuje své telefony prodávat v Evropě. Tato informace sice pocházela přímo od tiskového mluvčí společnosti, i přesto se však situace během několika dnů výrazně změnila. Oppo Find 5 bylo tento týden totiž představeno v 32GB verzi a čínský výrobce nezapomněl zveřejnit seznam trhů, kde bude novinka dostupná. Ano, nechybí mezi nimi ani evropské státy.

Oppo Find 5 se podle nejnovějších informací bude prodávat v USA, Kanadě, Velké Británii, Španělsku, Německu, Francii, Belgii, Švédsku, Řecku, Dánsku, Norsku, Austrálii, Malajsii, SIngapuru, Novém Zélandu, Japonsku a Hongkongu. Navíc to podle komentářů na Facebooku vypadá, že nejde o konečný seznam a do seznamu brzy přibudou další státy (např. Indonésie). Cena 32GB verze byla stanovena na 569 dolarů (10 845 Kč) a 16GB verze bude v prodeji za dříve zmiňovaných 499 dolarů (9510 Kč). Obě ceny jsou výrazně vyšší než za kolik se smartphone bude prodávat v Číně.

Oppo Find 5 má 5″ IPS displej s rozlišením 1920×1080 obrazových bodů, což znamená jemnost 441 ppi. Ve výbavě dále nalezneme čtyřjádrový Snapdragon S4 Pro s taktem 1,5 GHz, 2GB RAM, NFC, 16GB/32GB interní paměť, technologii Dirac HD pro kvalitnější zvuk a nevyjímatelnou baterii s kapacitou 2500 mAh. Operačním systémem je Android 4.1 Jelly Bean s grafickou úpravou od výrobce. To vše v poměrně elegantním těle s tloušťkou jen 6,9 mm. Nepříjemným překvapením je chybějící slot na microSD karty.

zdroj: ga

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here