Oppo Find 5 je v prodeji na evropském trhu

0

Oppo Find 5

Čína je rodištěm mnoha zajímavých smartphonů s ještě zajímavější cenovkou, ale většina z nich se oficiální cestou mimo svou domovskou zemi nedostane. K poměrně odvážnému kroku se rozhodla donedávna téměř neznámá společnost Oppo, která dnes spustila svůj evropský internetový obchod se smartphony. Zatím nabízí čínský výrobce v Evropě jen svou vlajkovou loď Oppo Find 5, není však vyloučeno, že se při zájmu uživatelů nabídka rozroste o další modely.

Oppo Find 5 je špičkově vybavený smartphone, který upoutá pozornost už na první pohled svým elegantním polykarbonátovým tělem s tloušťkou jen 6,9 mm. Ve výbavě najdeme 5″ IPS displej s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů, což znamená jemnost 441 ppi. Nechybí ani čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 Pro s taktem 1,5 GHz, grafický čip Adreno 320, 2GB RAM, NFC, technologii Dirac HD pro kvalitnější zvuk a nevyjímatelnou baterii s kapacitou 2500 mAh.

Operačním systémem je Android 4.1 Jelly Bean s grafickou úpravou od výrobce. Součástí základního balení je kromě běžné výbavy také dvojice NFC tagů. Další příslušenství, převážně ochranné obaly v nejrůznějších barvách, je možné dokoupit přímo v oficiálním internetovém obchodě.

Oppo Find 5 je dostupný v 16GB verzi za 399 eur (10 360 Kč) nebo v 32GB verzi za 429 eur (11 140 Kč). Zájemci by měly vybírat s rozmyslem, protože paměť není možné kvůli absenci slotu na micro SD kartu dále rozšířit. Vybírat je možné také ze dvou barevných verzí, a to z bílo (white) a tmavě šedé (midnight). Doprava smartphonu je zdarma a bát se nemusíte ani dodatečné platby DPH nebo cla, neboť jsou zásilky odesílány ze skladu v Evropské unii.

Výrobce se snaží nalákat také na časté softwarové aktualizace, které údajně probíhají dvakrát za měsíc. Přímo na oficiálním fóru můžete navrhnout nové funkce, které by firmware smartphonu měl podle vás dostat. Oppo v neposlední řadě zdůrazňuje, že pro Find 5 je dostupných několik plně funkčních alternativních ROM, jako například AOSP, CyanogenMod, PAC ROM nebo Paranoid Android.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here