Odolný Cat B15 se začal prodávat v České republice

0

cat b15

Hned na první pohled jeden z těch (nej)odolnějších chytrých telefonů s Androidem, který byl na nedávném veletrhu v Barceloně představený, Caterpillar CAT B15 se počínaje včerejškem začal oficiálně prodávat na Českém trhu.

Caterpillar CAT B15 se, stejně jako jeho předchůdce B10, může pochlubit certifikací IP67, která zaručuje úplnou odolnost vůči prachu a vodě při ponoření do hloubky jeden metr po dobu 30 minut. Nad rámec certifikace toho nabízí také díky z gumy a pevného eloxovaného hliníku vyrobeného těla odolnost vůči odřeninám a pádům a to oficiálně až do 1.8 metru a na elektronické zařízení poměrně překvapivě i teplotám v rozmezí od -20 do +50 °C.

Navzdory očekávání na tom vyloženě špatně není ani co se hardwaru týče. Nabídne k ovládání mokrými prsty uzpůsobený 4‘‘ WVGA (800×480) displej krytý Gorilla Glass, dvoujádrový procesor MediaTek MT6577 taktovaný na 1.5 GHz, 512 MB RAM, 4 GB vnitřní paměti pro uživatele dále rozšířitelné skrze microSD slot, dvojici fotoaparátů (5 MPx zadní, VGA přední) a baterii s kapacitou pěkných 2 000 mAh. Dále telefonu zajisté potěší podporou dvou SIM karet zároveň a téměř nejnovější Android verze 4.1 Jelly Bean bez jakékoliv výraznější nadstavby.

Mimo pro mnohé slabšího hardwaru jsou slabší stránkou telefonu také rozměry a váha. Kvůli masivnímu šasi se totiž rozrostly na 125mm x 69,5 mm x 14,95mm a 170 gramů.

Telefon by měl být mimo internetových obchodů objevit také v kamenných obchodech, například v Datartu, Electroworldu a dalších. Doporučená maloobchodní cena byla stanovena na 7 999 korun českých, je však velmi pravděpodobné, že půjde již brzy sehnat i o nějakých těch pár stovek levněji.

Zdroj: tisková zpráva

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here