Nokia Normandy: První android z Finska?

0

Na konci listopadu unikly společnosti Nokia fotografie neznámého telefonu. Pod krycím názvem Nokia Normandy se měl skrývat další model řady Asha. Nyní to však vypadá, že by se mohlo jednat o první smarphone Nokia se systémem Android.

NN

Pokud zmiňujeme systém Android, měli bychom být více specifičtí. Podle dostupných informací by měl být systém značně upraven nadstavbou, kterou známe například z tabletů Amazon Kindle Fire. Podle serveru The Verge vyplývá ze zdrojů, které mají blízko k projektu, že by měla Normandy podporovat oblíbené aplikace, jako je například Skype. Nokia by tímto krokem mohla zacelit největší slabinu u své modelové řady Asha – nedostatek aplikací. Zároveň by si však do jisté míry zachovala punc originality a šla by svou vlastní cestou.

Nokia telefon vyvíjí navzdory plánům společnosti Microsoft produkovat kvalitní manažerské telefony. I přesto, že by měl telefon patřit k těm slabším svou výbavou, Microsoft nebude chtít příliš používat konkurenční Android, když má svůj vlastní operační systém. Fakticky společnosti Nokia Microsoftu ještě nepatří, je však důvodné očekávat, že Nokia před dokončením akvizice proti Microsoftu nepůjde a telefon nevydá, už jenom proto, že tlak na ni musí být velký. Zůstaneme-li u spekulací, zaměření na manažerské telefony, které Microsoft plánuje, se pravděpodobně nebude týkat levných zařízení a možná dokonce celé řady Asha, proto by v tomto ohledu mohly Nokii zůstat volné ruce.

S konkrétním zařízením bychom se mohli setkat již v příštím roce. Je otázka, jak se Microsoft smíří s tím, že by v jeho zařízeních měl být jako operační systém užit Android. Navzdory stoupajícím prodejům telefonů Nokia, je společnost stále schopna nabídnout více. Pevně věřím, že by si cenově dostupný telefon, své doby značky vyhlášené kvalitou, s operačním systémem Android, koupilo nemalé množství lidí.

Zdroj: TheVerge, Evleaks (Twitter)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here