Nexus S dostává aktualizaci na Android 4.0 Ice Cream Sandwich

27

Nexus S

Jak Google slíbil, tak také očividně dodržel a začal v průběhu včerejšího večera a hlavně dnešního rána rozesílat aktualizaci na nový Android 4.0 Ice Cream Sandwich pro svůj referenční telefon Google Nexus S.

Podle reakcí na našem facebooku to navíc vypadá, že se aktualizace začíná objevovat i u uživatelů z České republiky, takže rozhodně na nic nečekejte a zkuste ji zkontrolovat. Nakonec snad jen doporučím, abyste ji stahovali přes WiFi, má totiž 128 MB, což by Vám mohlo poměrně hehezky odpálit celý FUP.

Pokud se Vám náhodou aktualizace nezobrazuje a nechce se Vám čekat, tak ji můžete do telefonu pomocí následujícícho návodu dostat sami.

 1. Stáhněte balíček aktualizace
 2. Přejmenujte jej na ‚update.zip‚ a nakopírujte do telefonu
 3. Pomocí dvojhmatu (při vypnutém telefonu přidržte tlačítka „hlasitost nahoru“ + „power„) zapněte telefon.
 4. Vyberte položku „recovery
 5. Na obrazovce s vykřičníkem stiskněte tlačítko „power“ + „Volume Up
 6. Tlačítky na ovládání hlasitosti vyberte „update from SD Card“ a následně „aplikovat update.zip“ (pomocí stisknutí „power“ potvrdíte)
 7. Hotovo

Graf ceny produktu Google Nexus S poskytuje server Heureka.cz

Zdroj: google+, Matouš Valeš (díky!)

27 KOMENTÁŘE

 1. V bodě 5 to není úplně přesné, je třeba zmáčknout power a VOLUME UP 🙂
  V bodě 6 nejdřív třeba zadat že update from sdcard

 2. Tak jsem byl také nedočkavý a začal experimentovat a musím říci, že je to skutečně super a posun vpřed. Jenom jsem při aplikaci narazil na menší problém, kdy se mi v nabídce po vypnutí a opětovném spuštění telefonu nezobrazila cesta „update form SD card“. Napřed jsem zkoušel daný souboru update.zip znovu zkopírovat pomocí správce souboru přímo na SD card a použít pak přímo příkaz „aplikace update“. Aplikace se sice spustila, ale zakrátko narazila na nějakou chybu a vytuhla. Tak jsem pak místo „kopírovat“ použil funkci „move“ a pak už vše běželo bez problémů.

 3. Zdarec. Nevíte, kdy tedy bude ofiko update a jak to pujde updatovat? Nejspíše přes Samsung Kies, nebo? Díkec za odpověď SGS2

 4. Nevíte jestli aktualizací se mi smažou veškeré nainstalované kontakty včetně kalendáře a kontaktů?

  díky

  • Kontakty a kalendář by se měly v případě zadaného účtu synchronizovat na Google servery. Tj. měly by se následně obnovit.

 5. A nejde zapnout ani do bootovacího módu? buď zkusit akci znova a nebo jednoduše nainstalovat poslední firmware z5 na 2.3

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here