Spekulace: Nexus 5 vyrobí Motorola!

0

nexus5

Spekulací, proč Google před dvěma lety koupil Motorolu a tu si ihned nepřeorientoval na výrobu svých referenčních zařízení Nexus, je mnoho. Nexus 4 byl očekáván pod záštitou značky Motorola, ovšem očekávání se nenaplnila a tento smartphone vyrobilo pro Google LG. Ke konci letošního roku by mělo být ovšem všechno jinak.

Minulý týden, ihned po představení špičkového modelu G2 od LG, se objevily nové spekulace, že tento telefon je základem pro nový Nexus 5. Tyto spekulace ovšem ihned vyvrátil Taylor Wimberly na svém G+ profilu, kde píše – „Motorola will release a Nexus smartphone in Q4 (that is not the Moto X).“  Taylor Wimberly se už v minulosti osvědčil úniky o v té době době ještě nepředstavené Motorole Moto X. O technických parametrech Nexusu 5 se ovšem Taylor nezmínil, což znamená, že na ty si budeme muset ještě chvíli počkat.

taylor-wimberly

Tato možná spekulace vysvětluje i to, proč Motorola neosadila svou Moto X tím nejvýkonnějším hardwarem, a tím ji zařadila do vyšší střední třídy smartphonů. Vysvětlení je následující: Google, vlastnící Motorolu, má svou strategii nastavenou tak, aby právě Nexus 5 byl ten nejvyšší model v portfoliu, jak Motoroly, tak Googlu.

zdroj: Google+

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here