Nexus 4 v testu odolnosti při pádu na zem [video]

0

Až na vyjímky sice nejsou smartphony konstruovány, aby odolaly pádu na zem, občas však k takové situaci v běžném životě může dojít a proto je dobré vědět, jak smartphony pád na zem přežijí. Dnes se podíváme na „drop test“ žhavé novinky Nexusu 4, která je na vybraných trzích v prodeji teprve týden.

Ti, kteří nový smartphone od Googlu a LG měli v ruce, si pochvalují vysokou kvalitu zpracování. Jak však bude oboustranný skleněný povrch vypadat po pádu na zem? Po prvním dopadu na trvrdý beton nejsou na těle telefonu žádné výrazné odřeniny ani praskliny. Při druhém pádu z větší výšky, kdy už jsou navíc schopnosti tvrzeného skla značně oslabené, dojde k výraznému poškození zadní strany Nexusu 4. Naopak přední strana s displejem je téměř nepoškozená a telefon je tak možné dále používat. Jde však spíše o náhodu a kdyby smartphone spadl na zem druhou stranou, došlo by naopak k prasknutí skla, které kryje displej.

LG Nexus 4 je vybaven 4,7″ True HD IPS Plus displejem s rozlišením 1280 x 768 pixelů, čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 Pro taktovaný na 1,5 GHz, 2GB RAM, zadní 8mpx fotoaparát a přední 1,3mpx kamera pro videohovory, 3G (WCDMA), HSPA+, NFC a vnitřní paměť o velikosti 8 GB nebo 16 GB. Obrovským zklamáním je absence slotu na microSD, která v kombinaci s malou vnitřní pamětí jistě odradí mnoho zájemců o tento smartphone. Baterie nabídne solidní kapacitu 2 100 mAh, která by měla dle výrobce zajistit výdrž 390 hodin v pohotovostním režimu či 15,3 hodiny hovoru. Zajímavostí je také bezdrátové nabíjení umožňující baterii dobíjet položením na speciální podložku. Operačním systémem je zbrusu nový Android 4.2 Jelly Bean bez dodatečných úprav a grafických nadstaveb.

via pa

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here