Nexus 4 konečně dorazil na český trh

4

Nexus 4

Věřte nebo ne, ale na český trh po více než půl roce od představení dorazil Nexus 4. Většině zájemců o poslední Google telefon to už je asi stejně jedno, protože se místo nekonečného čekání rozhodli pro zakoupení ze zahraničí, šedý dovoz nebo konkurenční smartphone.

Cena se pohybuje kolem 12 500 Kč, tedy asi 1 500 Kč méně ve srovnání s obdobným LG Optimus G, který se v České republice začal prodávat minulý týden. I přesto je u nás Nexusu 4 výrazně dražší než v zemích, kde jej Google prodává přímo v Play Store. Pokud tedy chcete Nexus 4 sehnat levněji, můžete si smartphone objednat z Německa.

Připomeňme, že LG Nexus 4 je vybaven 4,7″ True HD IPS Plus displejem s rozlišením 1280 x 768 pixelů, čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 Pro taktovaný na 1,5 GHz, 2GB RAM, zadní 8mpx fotoaparát a přední 1,3mpx kamera pro videohovory, 3G (WCDMA), HSPA+, NFC a vnitřní paměť o velikosti 8 GB nebo 16 GB. Nevýhodou je absence slotu na microSD, která v kombinaci s malou vnitřní pamětí jistě odradí mnoho zájemců o tento smartphone.

Baterie nabídne solidní kapacitu 2 100 mAh, která by měla dle výrobce zajistit výdrž 390 hodin v pohotovostním režimu či 15,3 hodiny hovoru. Zajímavostí je také bezdrátové nabíjení umožňující baterii dobíjet položením na speciální podložku. Operačním systémem je poslední Android 4.2 Jelly Bean bez dodatečných úprav a grafických nadstaveb.

 

4 KOMENTÁŘE

  1. Jojo, jeden kousek z CZ distribuce už mám v kapse 🙂 Sice je ta cena dost smutná…ale osobně toho nelituji, to zpracování je třeba oproti srovnatelné SGS3 opravdu super 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here