MWC 2014: Nokia překvapí prvním Androidem, Huawei chytrými hodinkami

0

Mobile World Congress 2014, jedna z nejvýznamnějších událostí letošního roku, se nezadržitelně blíží. Už za necelé dva týdny přivezou výrobci do Barcelony svá nejnovější mobilní zařízení. Kromě Samsungu Galaxy S5 nebo Sony Xperie Z2 (Sirius) bychom se měli dočkat mnoha dalších novinek, přičemž některé ponesou logo Nokia nebo Huawei.

Nokia

Finský výrobce, který byl nedávno koupen Microsoftem, se na MWC 2014 možná postará o jedno z největších letošních překvapení. I když úplné překvapení to nebude. Informace o Nokii X, zvané též Normandy, se totiž na internetu objevují už několik měsíců. Podle počtu úniků i rozdílných zdrojů to vypadá, že se nakonec opravdu dočkáme první Nokie s operačním systémem Android. Deník The Wall Street Journal oznámil, že podle nejmenovaného zdroje, který má přístup k plánům finského výrobce, bude Nokia X představena koncem února, tedy v době konání veletrhu MWC.

normandy-leak-jan-13

Už delší dobu víme, že by se mělo jednat o smartphone nižší třídy vybavený 4″ displejem o rozlišením 854 x 480 pixelů, dvoujádrovým procesorem taktovaným na 1 GHz, 512MB RAM či pětimegapixelovým zadním fotoaparátem. Systém Android však téměř jistě nebude přítomný v čisté verzi, nýbrž doplněný o mohutnou uživatelskou nadstavbu připomínající Windows Phone. Součástí by měla být plejáda aplikací od Microsoftu včetně vlastního obchodu s aplikacemi.

Huawei

Také Huawei se chystá vrhnout do dosud neprobádaných vod. Na letošním Mobile World Congress by měl čínský výrobce představit své první chytré hodinky. Kromě toho Huawei v Barceloně údajně ukáže nový smartphone a dvojici tabletů, dlouho čekávaný Ascend P7 však mezi představenými zařízeními nejspíš nebude. I tyto informace byly zveřejněny deníkem The Wall Street Journal.

zdroj: Android CentralPhone Arena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here