Motorola představila smartphony Droid Ultra, Droid Maxx a Droid Mini

3

Droid Ultra, Droid Maxx a Droid Mini. To jsou názvy nových smartphonů od Motoroly, které dnes představil americký mobilní operátor Verizon. Všechny modely uchvátí výbornou výbavou a tělem z kevlaru. Zatím není jasné, zda Motorola v budoucnu nabídne také upravené verze těchto smartphonů určené pro evropský trh.

Motorola Droid Verizon

Motorola Droid Ultra je vybavena 5″ OLED displejem, ale jen s rozlišením 1280 x 720 pixelů. Ve spodní části obrazovky už nenajdeme virtuální tlačítka, výrobce se totiž vrátil ke klasickým kapacitním tlačítkům pod displejem. Operačním systémem je Android Jelly Bean, který je však doplněn o drobné grafické úpravy. Úplnou novinkou je bezdotykové ovládání, které umožní uzamčený telefon aktivovat hlasovým povelem „OK Goggle Now“, aniž byste se jej museli dotknout. Dalším nadstandardem je widget s názvem Droid Command Centre, který umožňuje ryhcle spravovat nepřijaté hovory, textové zprávy, výdrž baterie a počasí.

Ještě větším překvapením je použití vlastního osmijádrového čipu Motorola X8 Mobile Computing, který má jednotlivá jádra rozdělena podle použití. Dvojice jader je určena pro běh aplikací a další dvojice pro ostatní výpočty. Nechybí ani čtyři jádra pro grafické procesy. Prakticky se tedy nejedná o osmijádrový procesor, ale jen čtyřjádro, které je doplněno o čtyřjádrový grafický čip. Nejdůležitější však bude porovnání výkonu a spotřeby Motoroly X8 s čipy zavedených výrobců. Ve srovnání s předchozími smartphony od Motoroly slibuje výrobce 24% nárůst výkonu procesoru a o 100 % výkonnější grafiku.

Motorola Droid Ultra real 1 Motorola Droid Ultra real 2

Motorolu Droid Ultra nebude zpomalovat ani RAM, která dostala kapacitu 2 GB. K další výbavě patří 16GB vnitřní paměť, 10mpx fotoaparát s funkcí Quick Capture pror rychlé pořizování snímků, rychlé připojení k internetu pomocí LTE a baterie o kapacitě 2 130 mAh. To vše v kevlarovém těle s tloušťkou jen 7,2 mm. Motorola Droid Ultra bude u Verizonu dostupná za v černé a červené verzi za 199 dolarů se smlouvou. Cena bez smlouvy by měla být 599 dolarů, v přepočtu asi 11 800 Kč.

Motorola Droid Maxx nabídne shodnou výbavu jako Droid Ultra, ale doplněnou o několik příjemných bonusů. Jak už název napovídá, půjde zejména o baterii, která dostala kapacitu 3 500 mAh a měla by tak poskytnout až dvoudenní výdrž při intenzivním používání. Droid Maxx navíc nabídne také bezdrátové nabíjení a 32GB interní paměť. I přes větší baterii se podařilo tloušťku smartphonu udržet na příjemných 8,5 mm. Novinka bude k dostání v černé barvě za 299 dolarů se smlouvou nebo za 699 dolarů (13 800 Kč) bez ní.

Motorola Droid Mini je zmenšenou verzí vlajkové lodi, která však uživatele neobírá o ostatní výbavu, jako to dělají Samsung Galaxy S4 Mini a HTC One Mini. Prcek od Motoroly má 4,3″ Super AMOLED displej s s rozlišením 1280 x 720 pixelů a 2130mAh baterii. K dostání bude v černé barvě za 99 dolarů se smlouvu nebo 499 dolarů (9850 Kč) bez smlouvy.

Motorola Droid Mini real 1 Motorola Droid Mini real 2

fotografie: Android Central

3 KOMENTÁŘE

  1. Nechci být hnidopich, ale není to náhodou karbon? Z kevlaru se vyrábí neprůstřelné vesty a tkaničky, z formule a tenisové rakety 🙂

  2. to vypadá dobře..i ty specifikace..tady by to dost zatopilo samsungu,htc a applu..za tu cenu..doufám že se to sem dostane.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here