Motorola chystá další smartphone se čtečkou otisků prstů

0

V posledních týdnech byly představeny dva smartphony, které jsou vybaveny snímačem otisků prstů: iPhone 5S a HTC One Max. Jen někteří však vědí, že Apple není prvním, kdo danou technologii využil u mobilních telefonů. Před dvěma lety totiž americký výrobce představil model Motorola Atrix, který bylo možné odemknout právě načtením otisku prstu.

Motorola Atrix fingerprint
Čtečka otisků prstů na Motorole Atrix z roku 2011

První pokus se Motorole nejspíš příliš nepovedl a v dalších smartphonech proto společnost čtečku otisků prstů nepoužila. Po dvou letech bychom se však mohli dočkat návratu této funkce na telefony s logem Motorola. Nasvědčují tomu údaje nalezené v záznamech benchmarku GFXBench.

Dosud nepředstavená Motorola XT1032 Falcon by měla být dále vybavena displejem s rozlišením 1196 x 720 obrazových bodů, jehož úhlopříčka ale zatím zůstává neznámá. Smartphone bude údajně vybaven čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 400 taktovaným na 1,2 GHz a grafickým čipem Adreno 305. Půjde tedy o model zapadající do střední třídy.

Posledním známým údajem o chystaném přístroji je použití operačního systému Android 4.4 KitKat. Motorola XT1032 Falcon se tedy nejspíš stane jedním z prvních zařízení, které je z výroby vybaveno touto verzí Androidu. Otázky týkající se dalších informací o výbavě, data představení či mezinárodní dostupnosti nové Motoroly zatím zůstávají bez odpovědi.

zdroj: GSM Insider

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here