Motorola chce nabídnout smartphone za 50 dolarů

0

Po delší odmlce představila Motorola v minulém roce několik nových smartphonů, mezi kterými najdeme i Moto G. Tento model vyčnívá nad konkurencí především výtečným poměrem ceny a výbavy, americký výrobce si však pro následující rok stanovil ještě odvážnější cíl. Výkonný ředitel Dennis Woodside sdělil webu Trusted Reviews, že Motorola chce vytvořit smartphone, jehož cena by neměla přesáhnout 50 dolarů, v přepočtu něco málo přes 1 000 Kč.

Moto G

Důvodem je údajně to, že i 179 dolarů (3 640 Kč), tedy cena, za kterou se v USA prodává Moto G, je pro některé zájemce o smartphone stále příliš mnoho peněz. Smartphony s cenou dokonce nižší než 50 dolarů má v současné době v nabídce mnoho čínských výrobců. tato zařízení však většinou neoplývají bohatou výbavou ani kvalitou zpracování. Jedním ze způsobů, jak by Motorola mohla nabídnout použitelný model s cenou 50 dolarů, jsou minimální provize se samotného prodeje zařízení kompenzované výdělky z digitálního obsahu.

Dennis Woodside se dále rozhovořil o možnostech přizpůsobení smartphonů. Dobrým začátkem je Moto X, při jejímž nákupu si uživatel může přes webovou aplikaci Moto Maker vybrat například barvu vnějšího krytu. Kromě plastu má výrobce od nedávna v nabídce také několik dřevěných alternativ. V budoucnu by však Motorola měla nabídnout i možnost volby velikosti displeje a vnitřních hardwarových komponentů, což by měl umožnit projekt modulárního smartphonu Ara.

Budoucnost v podání Motoroly vypadá velmi zajímavě, nechme se tedy překvapit, jaké z výše uvedených novinek představí výrobce už v letošním roce. Nás navíc může těšit, že se Motorola začíná vracet na evropský trh. Na starém kontinentě společnost nabízí model Moto G, ke kterému minulý týden přibyla Moto X.

zdroj: Arstechnica

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here