Moto X: uniklá reklama představuje chytré funkce [video]

0

Moto X

Na internet unikla reklama určená pro kanadského operátora Rogers, ve které hraje hlavní roli dosud nepředstavený smartphone Moto X. Ačkoliv video nepředstavuje žádné hardwarové specifikace, dozvíme se v něm o mnoha nadstandardních vychytávkách, se kterými novinka od Motoroly přijde, i o dostupnosti smartphonu na trhu. Hardwaru se týká až druhá část článku, ve které se podíváme na zveřejněné výsledky z aplikace CPU-Z.

Na detailech záleží

Moto X přijde po vzoru Samsungu s mnoha drobnostmi, které však uživateli dokážou značně usnadnit život. Potvrzuje to následující uniklá reklama pro kanadského operátora Rogers.

httpv://www.youtube.com/watch?v=rdFhJPFWko4

Moto X tedy nabídne například hlasové ovládání Google Now, které není nutné aktivovat žádnými dotyky na displeji. Stačí jen říct hlasový povel a smartphone vás poslechne, i když třeba leží na stole se zhasnutým displejem. Mikrofon je totiž aktivní neustále podobně jako u Google Glass.

Další novinkou bude nahrazení světelné informační diody tzv. aktivními aktualizacemi, kdy se hodiny spolu s ikonkou přijaté zprávy či jiného upozornění budou na displeji zobrazovat v pravidelných intervalech. Nemělo by chybět ani podrobné nastavení, které zprávy jsou pro uživatele opravdu důležité.

Moto X přinese také několik užitečných vylepšení v oblasti fotoaparátu. Samotná aktivace fotoaparátu probíhá dvojitým zatřesením zápěstí a překvapivě jednoduše je vyřešeno také pořizování snímků, které probíhá kliknutím kamkoliv na volné místo na dotykovém displeji. Dlouhým kliknutím dojde k pořízení sekvenčních fotografií.

Smartphone od Motoroly by se na kanadském trhu měl objevit v průběhu srpna letošního roku, a to v černém a bílém provedení. Dostupnost na evropském trhu zatím nebyla potvrzena.

Výbava není všechno

Ještě na začátku roku se objevovaly spekulace o neuvěřitelné výbavě, kterou novinka od Motoroly nabídne. Nakonec se však ukázalo, že se americký výrobce vydal zcela jinou cestou. Moto X nabídne výbavu odpovídající smartponu vyšší střední třídy, což potvrzují i uniklé screenshoty z aplikace CPU-Z.

Moto X CPUZ1 Moto X CPUZ2

Telefon by měl mít displej s rozlišením 1184 x 720 pixelů, jeho úhlopříčka vak zatím nebyla zveřejněna.  Srdcem přístroje bude údajně dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 taktovaný na 1,7 GHz, kterému by měl dělat společnost grafický čip Adreno 320 a 2GB RAM. K další výbavě bude nejspíš patřit 16GB vnitřní paměť, 10mpx fotoaparát s technologií ClearPixel a operační systém Android 4.3 Jelly Bean.

zdroj: GSM Arena, Android Central

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here