Moto G – levné čtyřjádro s čistým Androidem míří do Evropy

0

Motorola dnes podle očekávání představila smartphone Moto G. Jedná se o levnější a menší sestru modelu Moto X, která je na americkém trhu od letošního srpna. Novinka je nabízena za velmi příjemnou cenu, a to i na evropských trzích.

Moto G promo

Po designové stránce je Moto G až na velikost a některé detaily téměř totožná s už zmíněnou vlajkovou lodí Moto X. Novinku si sice zájemci nebudou moct před nákupem přizpůsobit ve webovém nástroji Motomaker, ale zato se výrobce rozhodl použít odnímatelný zadní kryt, který je dostupný v sedmi barevných verzích. Až vás tedy přestane nudit klasická černá, můžete si dokoupit zadní kryt například ve výrazné žluté barvě.

Motorola Moto G je vybavena 4,5″ displejem s rozlišením 1280 x 720 pixelů. Srdcem telefonu je čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 taktovaný na 1,2 GHz a doplněný o 1GB RAM. Je tedy jasné, že Moto G nebude excelovat v benchmarcích, ale výkon smartphonu by měl být i přesto dostačující pro většinu uživatelů.

K dispozici budpu varianty s 8GB a 16GB interní pamětí, v obou případech bohužel bez slotu na micro SD karty. Tento nedostatek se výrobce snaží kompenzovat 50 GB na cloudovém úložišti Google Drive, které budou uživateli zdarma dostupné po dobu dvou let od aktivace.

Moto G disponuje nevyjímatelnou baterií o kapacitě 2 070 mAh, což je v dané cenové kategorii rozhodně nadprůměrná hodnota. Motorola uvádí, že se smartphone může pochlubit o třetinu větší vydrží než konkurenční modely. Očekáváme tedy, že této hodnoty nebylo dosaženo jen vyšší kapacitou baterie, ale také důslednou optimalizací softwaru a hardwaru.

Novinka přichází s běžnou výbavou v oblasti konektivity zahrnující Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS + Glonass a FM rádio. Výrobce do své nabídky zařadí GSM i CDMA verzi smartphonu a chybět nebude dokonce ani dual SIM varianta určená především pro trhy v Asii a Jižní Americe. Moto G má zadní fotoaparát s rozlišením 5 megapixelů, diodovým bleskem a autofokusem. Přední kamerka určená pro videohovory dostala rozlišení 1,3 megapixelu.

Po softwarové stránce je smartphone vybaven Androidem 4.3 Jelly Bean s úpravami od Motoroly. Ve srovnání s mohutnými nadstavbami jiných výrobců se však bude jednat o změny vskutku kosmetické, takže uživatelé si budou moct téměř vychutnat čistou verzi operačního systému od Googlu. Na leden příštího roku je navíc plánována aktualizace na nejnovější Android 4.4 KitKat.

Moto G je po dlouhé době dalším smartphonem od Motoroly, který je oficiální cestou dostupný v Evropě. Dalšími regiony, kde bude žhavá novinka v prodeji, jsou Asie, Jižní Amerika, Kanada a USA. Cena 8GB verze byla v sousedním Německu stanovena na 179 eur (v přepočtu asi 4 800 Kč) a větší 16GB verze je nabízena za 199 eur (5 400 Kč).  Předpokládáme, že v České republice koupíme Moto G jen z tzv. šedého dovozu.

http://www.youtube.com/watch?v=VunSqD1MOjE

zdroj: Android Police

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here