Mezinárodní verze Sony Xperia Z1f bude snad představena na začátku ledna

0

Sony Xperia Z1f znamená malou revoluci mezi smartphony. Vůbec poprvé se totiž výrobce rozhodl u zmenšené verze své vlajkové lodi ponechat většinu komponentů. Xperia Z1f se od Xperie Z1 liší jen displejem a baterií. Případní zájemci však mají smůlu, protože smartphone je dostupný výhradně na japonském trhu.

Xperia Z1s leak3
Sony Xperia Z1S na nejnovější uniklé fotografii

Už dlouho se však mluví o mezinárodní verzi tohoto prcka, která je známá pod názvy Xperia Z1 Mini a Xperia Z1S nebo pod kódovým označením Sony D5503. Spekulace byly potvrzeny uniklým renderem, nespočtem fotografií nebo dokonce krátkým zjevením smartphonu na webových stránkách výrobce. K oficiálnímu představení Xperie Z1S však dosud nedošlo. Na 3. ledna 2014 má Sony v Číně naplánovanou tiskovou konferenci a nejpravděpodobnější novinkou, která tento den bude představena, je právě Xperia Z1S. O několik dnů později by Sony mohlo smartphone ukázat také na veletrhu CES 2014 v Las Vegas.

Novinka se bude lišit jen 4,3″ displejem s rozlišením 1280 x 720 pixelů a 2300mAh baterií. Další výbava by už měla zůstat totožná s Xperií Z1, což znamená, že bychom měli očekávat použití čtyřjádrového procesoru Qualcomm Snapdragon 800 taktovaného na 2,2 GHz, 2GB RAM a fotoaparátu s rozlišením 20,7 megapixelu. Interní paměť má údajně velikost 16 GB a její rozšíření je možné provést díky přítomnosti slotu na micro SD karty. Operačním systémem uniklého smartphonu je Android 4.3 Jelly Bean.

zdroj: Phoen Arena (1, 2)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here