Meizu MX 2 – 4.4“ HD ready displej, čtyřjádrový procesor a příjemná cena

3

Díky veskrze povedenému modelu M9 (naše recenze) i v Čechách poměrně známý čínský výrobce chytrých telefonů s Androidem – Meizu, dnes oficiálně představil svou novou vlajkovou loď s označením Meizu MX 2.

Z hardwarového hlediska nabídne novinka 4.4“ displej s netradičním rozlišením 1280×800 obrazových bodů a technologií CABC, která by měla pomocí chytré kontroly podsvícení  zajistit o 30-50% nižší spotřebu, čtyřjádrový procesor Cortex A9 procesor MX5S taktovaný na 1.6 GHz a 2 GB DDR2 RAM.

Zaujmout by měla také dvojicí fotoaparátů, zadním 8MPx se zadním přisvícením a schopností nahrávat FullHD video a předním s maximálně HD ready rozlišením, kombinací GPS a Glonnass čipu, gyroskopem, digitálním kompasem, WiFi (b/g/n, direct) a Bluetoothem 4.0. Baterie bude mít kapacitu na dnešní dobu průměrných 1 800 mAh.

Stejně jako ostatní Meizu telefony nepoběží ani MX 2.0 na čistém Androidu. Namísto toho nabídne notně upravený Flyme 2 OS postavený na Androidu 4.1 a viditelně inspirovaný komunitní MIUI ROM.

Telefon byl prozatím oznámen pouze pro Čínu a to s doporučenou cenou 2 499 Yuanů, což odpovídá přibližně 8 000 korun. V případě většího úspěchu by se u nás nicméně přeci jen objevit mohl, stejně jako dříve Meizu M9 by jej totiž mohl dovést nějaký menší distributor, třeba znovu emgeton.

Zdroj: androidauthority, acentral, meizu

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here