MediaTek oznamuje nový osmijádrový procesor

0

Čínský výrobce čipsetů MediaTek se za poslední řekněme dva roky podstatně zlepšil. Přišel totiž téměř shodně jako konkurence se čtyřjádrovým procesorem (i když nižšího výkonu), také už má své osmijádro, kde se ale jedná spíše o kombinovaný čip čtyř úsporných a čtyř výkonných jader, která se navzájem přepínají. Nyní by mělo jít znovu o kombinovaný procesor, kde budou čtyři jádra A17 a čtyři A7. Procesor slibuje takt až 2,5 GHz, podporu LTE, dokonce také QHD rozlišení! Typové označení je MT6595, takže pokud ve specifikacích nějakého celkem levného zařízení uvidíte toto označení, mějte se na pozoru, neboť v testu Antutu tento procesor získal až neskutečný výsledek 43 149 bodů, což je podstatně více než jakákoliv konkurence. Nakonec je také možné, že v prodeji budou mít telefony ještě větší bodový zisk, protože tyto předprodukční testy bývají na ne úplně odladěných přístrojích.

mediatek-mt6595-antutu_jpgqfit1024P2C1024_pagespeed_ce_c9HQA8s81V

MT6595 bude vyráběn ve třech verzích. Ta s přídomkem M (MT6595M) bude taktována na 2 GHz a bude zároveň nejslabším kouskem z této rodiny. Silnější MT6595 poběží na 2,1 – 2,2 GHz a nejsilnější MT6595T (T jako Turbo) bude disponovat již zmíněným taktem až 2,5 GHz.

MediaTek také pracuje na 64 bitovém procesoru a zároveň se snaží dodat smluvených 15 milionů procesorů podporujících LTE sítě. Tyto procesory jsou určeny do levných telefonů pro čínské operátory, kteří ve velkém propagují své LTE sítě s plánovanými až 160 miliony LTE smartphony.

zdroj: Phoenarena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here