MediaTek Helio X20 čelí problémům s přehříváním

1

MediaTek je znám díky svým levným čipům. V roce 2015 však uvedl novou sérii s názvem Helio, do níž spadají čipy pro ta nejvykonější zařízení.mediatek-chip-2_thumb

Do nové řady se v současnosti řadí dva osmijádrové modely a jeden desetijádrový, který je nasazen jako konkurence nejvyššího modelu amerického Qualcommu, Snapdragonu 820. Nejlevnějším modelem řady je Helio P10, ve středu se nachazí Helio X10, a nakonec je tu Helio X20, který je vůbec prvním desetijádrem na světě s takovým výkonem.

Problémy Helio X20 začaly náhodným padáním Wi-Fi modulu, které už by měly být vyřešeny. Nahradily je však prý problémy nové, a to s přehříváním. Podle citované spekulace jde o takový problém, že někteří výrobci smartphonů, kteří měli v plánu osadit čipsetem své chystané smartphony, to vzdali. Zatím není jasné zda MediaTek ještě dále oddálí výrobu Helia X20, aby s těmito údajnými problémy ještě zabojoval, nebo začne vyrábět v plánovaném termínu. Plus tato spekulace jde přímo proti předchozí zprávě, která tvrdí, že MediaTek Helio X20 běží při mnohem nižších teplotách než v tomto ohledu nechvalně proslulý Snapdragon 810.

Zdroj

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here