Lumigon T2 – designový telefon ze skla a nerezové oceli

4

Kromě známých výrobců představují na právě probíhajícím  Mobile World Congress své zajímavé novinky také menší společnosti. Jednou z nich je dánská společnost Lumigon, jejíž nový telefon nezaujme svým výkonem, ale minimalistickým designem, kvalitním zpracováním a nejrůznějšími drobnostmi.

Lumigon T2 je vyroben ze skla a nerezové oceli. Výbava sice nepatří k současné špičce, méně náročnému zákazníkovi ale bude stačit. Srdcem přístroje je jednojádrový procesor Snapdragon S2 s taktem 1,2 GHz.Ve výbavě nechybí ani 3,8palcový displej s vysokým rozlišením, který je krytý odolným sklem Gorilla Glass. Ve výbavě najdeme také zadní 8mpx fotoaparát, který je schopný natáčet 1080p videa a přední kameru s nižším rozlišením pro videohovory. Operačním systémem je nejnovější Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

 

Lumigon T2 má v rukávu ještě několik zajímavých trumfů. Díky zabudovanému infračervenému vysílači může být teelfon používán jako univerzální dálkový ovladač. Kvalitní hudební zážitek zajistí kvalitní zvuková výbava od Bang & Olufsen. A nesmíme zapomenout ani na speciální tlačítka na přední části telefonu, jejich funkci si může zvolit sám uživatel.

Pokud chcete vlastnit tento unikátní telefon s luxusním designem a kvalitním zpracováním, připravte si asi 670 dolarů (12 500 Kč). Je to sice velmi vysoká cena v porovnání s telefony známých výrobců, vzhledem k cenám jiných exkluzivních telefonů jde ale o poměrně slušnou částku. Lumigon T2 se začne prodávat v první polovině letošního roku.

 

zdroj: pa

 

4 KOMENTÁŘE

  1. Myslím že ta cena docela ujde, pokud chce někdo trošku exkluzivní telefon a nemusí to být narvaný výbavou.

  2. Tenhle telefon by v ČR asi stál podstatně více, na druhou stranu se jedná o designový skvost, který navíc hned tak někdo nemá. Výbava je mnohem lepší, než bývá většinou u stylových mobilů zvykem. Navíc legendární Bang & Olufsen by své jméno nespojil jen tak s někým…

    • O žádném distributorovi zatím nevíme. Vzhledem k tomu, že telefon má android, tak je dost pravděpodobné, že bude mít i češtinu. Zejména v případě, že jej výrobce nebude nijak dodatečně upravovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here