LG Optimus G Pro odstartuje prodej už za týden

0

OptimusPRO

Vlajková loď Jihokorejské společnosti LG půjde do prodeje už za pár dní, bohužel však prozatím jen na své domácí půdě. Nicméně je to logický krok, protože právě v Jižní Korei by telefon mohl mít oproti konkurenci malou výhodu.

Optimus G Pro přinese několik vylepšení, jak po stránce hardwaru, tak designu a konstrukčního řešení. Podle potvrzených parametrů bude telefon osazen 5,5“ Full HD displejem s hodnotou 401 ppi. Uvnitř pak najdeme čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 600  s taktem 1,7 GHz. Operační paměť dnes už standardní 2GB a vnitřní paměť je také velmi dostačující – 32GB. Baterie má slušnou kapacitu 3140 mAh a podporuje bezdrátové dobíjení. Fotoaparát přinese rozlišení 13 megapixelů, zatímco přední kamera 2 MPx. Operační systém bude Android ve verzi 4.1.2, model však nepochybně obdrží aktualizaci.

Co se týče designu, tak model obsahuje tzv. edge-to-edge vzhled. Jednoduše se dá říct, že displej volně přechází na samotný kraj telefonu, kde se elegantně „ztrácí“ a postrádá tak klasický rámeček. Tento způsob konstrukce je u nových telefonů stále častější. Podle agentury Bloomberg s touto inovací přišla překvapivě Motorola. Sklo displeje je mírně zakřivené, což podle LG přináší „2,5D efekt.“

Cena modelu vyjde v Asii na 897 dolarů, tedy v přepočtu 17 tisíc korun.

Zdroj: phonearena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here