LG oficiálně představilo novou vlajkovou loď s názvem LG Optimus G

1

LG v průběhu včerejšího dne oficiálně ukončilo veškeré dřívější spekulace o chystaném telefonu a představilo zbrusu novou vlajkovou loď s názvem LG Optimus G.

Novinka nabídne 4,7“ Trhue HD IPS+ displej s rozlišením 1280×768 obrazových bodů, čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 Pro (APQ8064)  tvořený čtveřicí na 1,5GHz taktovaných Cortex A15 jader a grafickým čipem Adreno 320, 2 GB RAM a baterii s kapacitou 2100 mAh.

Zadní fotoaparát zaujme 13 MPx snímačem, přední kamerka na videohovory si pak vystačí s maximálním rozlišením 1.3 MPx. Z dalšího vybavení v něm samořezně nalezneme také NFC, Bluetooth 4.0, microUSB s MHL a GPS.

Startovním operačním systémem bude Android ve verzi 4.0 Ice Cream Sandwich. Je ale dost možné, že než se začne prodávat u nás, tak již bude dostupná aktualizace na 4.1 Jelly Bean.

Telefon by se měl začít prodávat příští měsíc v domovské Koreji a koncem roku celosvětově. Jeho cena je prozatím neznámá, nicméně vzhledem k hardwarové výbavě bych nepočítal s částkou pod 15 tisíc.

Zdroj: eurodroidac

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here