LG Nexus bude podporovat bezdrátové nabíjení baterie

6

Čtvrtá generace Nexus telefonu, kterou bude vyrábět LG, nabídne funkci bezdrátového nabíjení. Potvrdily to dokumenty od americké organizace FCC, která zajišťuje licenci telekomunikačních zařízení na trhu v USA.

Ukázka bezdrátového nabíjení staršího smarthonu od LG

LG Nexus, také známý pod kódovým označením LG E960, bude využívat nabíjení pomocí indukčních cívek zabudovaných v nabíjecí podložce i zadním krytu telefonu. Mezi těmito dvěma prvky dochází k přenosu indukční energie přes magnetické pole, zajišťující dobíjení baterie telefonu. LG tento systém využívá u několika svých telefonů prodávaných na americkém trhu. Podle dostupných informací bude dokonce nový Nexus komaptibilní se starší nabíjecí podložkou WCP-700. Při tomto způsobu nabíjení je využívána také technologie NFC, pomocí které probíhá komunikace mezi smartphonem a dobíjecí podložkou.

Zveřejněné dokumenty od FCC také prozrazují některé další informace o LG Nexusu, které ale nejsou pro evropské uživatele příliš důležité. Víme například to, že smartphone budou mít ve své nabídce také američtí operátoři AT&T a T-Mobile.

zdroj: pd

6 KOMENTÁŘE

  • Na první pohled ano, nicméně pokud se to rozšíří (a standardizuje), tak by to mohlo být zajímavé.

   Přijdu do práce, položim NB a telefon na stůl -> začnou se dobíjet. Přijdu do restaurace, položím telefon na stůj -> začne se dobíjet. A tak.

   Navíc se pojení s NFC to může dostat úplně nový rozměr (viz Lumie 920): položím doma telefon na repráky -> začne se přehrávat hudba (sama, bez nutnosti kabelů, BT párování) a ješté i nabíjet telefon.

  • podle me je to docela dobra vecicka kterou si lide rychle oblibi…kolikrat sednu k PC  polozim telefon  na stul a pak chci odejit a ejhle telefon vybity a pripojovat jej porad na kabel….tak jen prijdu polozim a nabiji se

 1. Na nexus one sa mi páčilo že mal nabíjacie kontakty pre dock. Nejako nemám dôveru k výdrži microUSB konektoru pri každodennom nabíjaní. Toto by mohlo byť ešte zaujímavejšie. Len som zvedavý na rýchlosť nabíjania.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here