Velký displej, extrémní výkon, dostatečná kapacita baterie, řada chytrých vychytávek i neobvyklá ovládací tlačítka na zadní straně. To jsou jen některé z výhod, na které se snaží nalákat LG G2. Korejský výrobce svou novou vlajkovou loď představil dnes na tiskové konferenci v New Yorku. A chybu v názvu jsme opravdu neudělali, LG se totiž rozhodlo přestat své prémiové modely označovat slovíčkem „Optimus“.
Kam zmizela tlačítka?
LG G2 zaujme zaobleným designem a vzhledem k velikosti displeje také kompaktními rozměry 138,5 x 70,9 x 8,9 mm a hmotností 143 gramů. Korejcům se povedlo zmenšit také rámeček kolem displeje, a to na velmi nízkých 2,65 mm. Zadní stranu smartphonu narušuje kromě objektivu fotoaparátu také dvojice tlačítek pro ovládání hlasitosti, kterou tam LG navzdory všem zvyklostem přesunulo z boku přístroje. Netradiční umístění tlačítek by mělo mít výhodu v podobě pohodlnějšího ovládání jednou rukou.
Tlačítka však neslouží jen k ovládání hlasitosti, například dlouhým stiskem horního tlačítka se dostanete do poznámkového bloku. A dolní tlačítko může při dlouhém stisknutí sloužit pro rychlé spuštění fotoaparátu, případně jako jeho spoušť. Naopak na přední straně žádná hardwarová tlačítka nenajdeme, LG G2 totiž využívá lišty s virtuálními tlačítky v dolní části obrazovky. Užitečnou vychytávkou je však možnost nastavení dostupných tlačítek, jejich pořadí i pozadí.
Špičkový displej i neuvěřitelný výkon
LG G2 se pyšní 5,2″ IPS LCD displejem, což je zase o trochu více než u předchůdce LG Optimus G Pro nebo konkurenčního Samsungu Galaxy S4. Rozlišení však zůstalo na hodnotách 1920 x 1080 pixelů, což znamená jemnost 423 ppi. A excelovat by displej neměl jen v kvalitě zobrazení, ale také v úspornosti energie, a to až o 26 %. Před poškrabáním je obrazovka chráněna odolným sklem Gorilla Glass 3.
Použitý procesor je pro mnohé jednou z nejlákavějších vlastností nového LG G2. Čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 800 (MSM8974) taktovaný na 2,3 GHz se totiž zatím objevil jen v několika smartphonech a žádný z nich zatím není v prodeji na evropském trhu. Součástí je také grafický čip Adreno 330 a 2GB RAM, takže LG G2 nebude mít jistě problémy s výkonem při běžném používání ani hraní náročných her.
LG G2 dostalo 13mpx fotoaparát, který se může pochlubit optickou stabilizací obrazu, autofokusem, diodovým bleskem a BSI senzorem pro kvalitnější snímky za špatných světelných podmínek. Samozřejmostí je také nahrávání videa, a to ve Full HD rozlišení při 60 snímcích za sekundu. Přední kamerka pro videohovory má rozlišení 2,1 mpx.
Kvalitní zvuk a obrovská baterie
Potěšení však budou také milovníci hudby, protože LG G2 se stane prvním smartphonem se zvukovým výstupem podporující hloubku 24 bitů a vzorkovací frekvenci 192 kHz. K tomu smartphone nabízí technologii Dolby Mobile a FM rádio s RDS. Na přední straně smartphonu najdeme infračervený port, který slouží k ovládání televizorů i dalších kompatibilních zařízení.
Další silnou zbraní LG G2 je baterie o nadprůměrné kapacitě 3 000 mAh, která by podle výrobce měla bez problémů zajistit celodenní výdrž. O konektivitu se stará HSDPA, LTE, Wi-Fi (802.11 a/b/g/n/ac s Wi-Fi Direct a DLNA), Bluetooth 4.0, NFC a GPS. Propojení s televizí probíhá stejně jako u většiny ostatních smartphonů přes MHL. LG G2 bude dostupné s 16GB nebo 32GB vnitřní pamětí, kterou už nelze dále rozšířit kvůli absenci slotu na micro SD karty.
Dostatek chytrých vychytávek
Operačním systémem je Android 4.2.2 Jelly Bean, který korejský výrobce doplnil o uživatelskou nadstavbu s mnoha užitečnými funkcemi. Jednou z těchto funkcí je Guest mode, který umožňuje na telefonu vytvořit účet s omezenými pravomocemi a přístupem k některým datům. To se hodí pro případ, že svůj smartphone půjčujete dětem nebo zvídavým přátelům.
Další vychytávkou je přepínání mezi běžícími aplikacemi, které probíhá tažením tří prstů po displeji směrem vlevo. Toto gesto s názvem Slide Aside funguje až pro tři naposledy běžící aplikace. Už tedy tedy nutné nejdříve spustit dlouhým stiskem domovského tlačítka příslušnou nabídku a následně v ní vybrat požadovanou aplikaci.
Vylepšení se dočkala také funkce pořizování screenshotů, pomocí které je možné zaznamenat celou webovou stránku stránku nebo email a následně z obrázku vyříznout požadovanou část. Ještě jednodušším než kdy předtím se stává přijmutí příchozího hovoru, které lze u LG G2 provést prostým zvednutím telefonu a přiložením k uchu. Odemknutí či uzamknutí obrazovky zase probíhá dvojitým kliknutím.
Dostupnost s otazníkem
LG G2 by se mělo začít v následujících týdnech prodávat u více než 130 operátorů po celém světě. Dostupnost v České republice zatím nebyla potvrzena a pokud se bude opakovat situace jako u předchozích vlajkových modelů, dočkáme se LG G2 spíše až za několik měsíců. Cena zatím známa není, ale nespíš se bude pohybovat kolem 17 000 Kč. Zájemci o smartphone mohou vybírat z černé a bílé varianty i z široké množství originálního příslušenství.
Co sa tyka dostupnosti, na konkurencnych weboch prave pisu, ze o 1 mesuac bude telefon distupny u 130-tich partnerov.
Zadek je jak retro před 5-7 lety, kazící celý dojem z tohoto mobilu.
tak že když si dají kamerku ze předu tak je to proste galaxy aha ha 😀 :’D
Parametry vypadají zajímavě, vychytávky také. Trošku to nabourává absence SD karty a také pověst LG – špatná podpora… Zatím zůstávám u vymazleného NOTE II 😀