LG G Flex – zahnutý displej a zadní strana, co si sama opraví škrábance

0

Po dlouhém čekání dnes LG oficiálně představilo svůj první smartphone se zakřiveným displejem. Rychlejší byl sice Samsung se svým modelem Galaxy Round, ale i přesto nabízí LG G Flex několik zajímavých novinek, se kterými jsme se ve smartphonech dosud nesetkali. I u zahnutého telefonu od LG je zatím dostupnost na mezinárodních trzích nejistá, výrobce totiž počítá především s prodejem v domovské Jižní Korei.

LG G Flex 1

Začneme samozřejmě použitým P-OLED displejem, který je zahnut vertikálně, čímž se novinka liší od už zmíněného Samsungu Galaxy Round s horizontálním prohnutím. Podle LG by mělo zahnutí smartphonu zajistit větší ergonomii při telefonování, neboť po přiložení reproduktoru k uchu je mikrofon blíže k ústům. Větší zážitek je slibován také při sledování videa na šířku a na vrch přidal výrobce několik softwarových vychytávek, které využívají vertikálně zakřivený displej. Samotná obrazovka má úhlopříčku 6 palců a rozlišení 1280 x 720 pixelů.

Na zadní straně najdeme tlačítka pro odemknutí telefonu a ovládání hlasitosti, která už víceméně známe z vlajkové lodi LG G2. Mnohem zajímavějším prvkem je pokrytí zadní strany speciální elastickou vrstvou, která se umí sama opravit. Prozatím není jasné, jak tento materiál funguje, ale podle tiskové zprávy se povrch při poškrábání nebo odření za několik minut vrátí do původního stavu.

LG G Flex 2 LG G Flex 3

Uvnitř LG G Flex nalezneme čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 (MSM8974) taktovaný na 2,3 GHz, grafický čip Adreno 330, 2GB RAM a 32GB vnitřní paměť. Slot na paměťové karty chybí, ale vzhledem ke složité konstrukci smartphonu to výrobci jistě můžeme odpustit. Zadní fotoaparát má rozlišení 13 megapixelů a přední kamerka pořizuje 2,1megapixelové snímky. Příjemným překvapením je zahnutá baterie, která má vysokou kapacitu 3 500 mAh.

O konektivitu se starají technologie LTE, NFC, Bluetooth 4.0 či Wi-Fi a použitým operačním systémem je Android 4.2.2 Jelly Bean doplněný o uživatelskou nadstavbu od výrobce. LG G Flex má výšku 160,5 mm, šířku 81,6 mm, tloušťka se pohybuje v rozmezí 7,9 až 8,7 mm a hmotnost se vyšplhala na 177 gramů. Smartphone by se měl v Jižní Korei objevit už v listopadu a dostupnost na ostatních trzích výrobce údajně oznámí později.

LG G Flex 4

zdroj: Android Police, Phone Arena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here