Levný supertelefon Xiaomi MI-3 bude mít Snapdragon 800 taktovaný na 2,3 GHz

1

Xiaomi-MI-3

Čínskou značku Xiaomi asi není nutné naším čtenářům dlouze představovat. Smartphony tohoto výrobce si získali fanoušky po celém světě, a to i přesto, že jsou oficiálně dostupné jen na domácím trhu. Na internetu se nedávno objevily informace o nové vlajkové lodi s názvem Xiaomi MI-3, která opět překvapí svou výbavou i cenou.

Xiaomi MI-3 by mělo mít ve výbavě 5″ displej s Full HD rozlišením, tedy se stejnými parametry, jako většina současných supertelefonů. Vysoký výkon by měl zajistit čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 taktovaný na 2,3 GHz. Tento čip představený na lednovém veletrhu CES 2013 se dosud neobjevil v žádném zařízení, ale vzhledem k tomu, že Xiaomi MI-3 bude nejspíš představeno až na podzim letošního roku, je použití Snapdragonu 800 možné.

Výbavu smarthonu údajně doplní 13mpx fotoaparát, 3000mAh baterie a operační systém Android 5.0 s výraznou uživatelskou nadstavbou MIUI. Na uniklé fotografii můžeme vidět, že designem novinka bude připomínat nedávno představené HTC One.

Xiaomi MI-3 nejspíš opět překvapí svou cenou, která bude hluboko pod značkovou konkurencí. Připomeňme, že předchozí generace vlajkových modelů od Xiaomi se prodávaly za 1 999 yuanů, v přepočtu asi 6 400 Kč.

zdroj: uv

1 komentář

  1. Takových plachet jsou mraky. I když obvykle za vyšší ceny. Kdo konečně jako první nabídne za přijatelnou cenu 4″ qHD s dual-core 1-1,5 GHz a 3000+ mAh Li-Pol? Zn.: čistý Android výhodou. Zatím je nejblíž Xperia P. Až na to, že propadá v disciplínách cena a kapacita baterie.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here