Lenovo Vibe Z – vlajková loď s 5,5″ Full HD displejem a Snapdragonem 800

0

Lenovo dnes oficiálně představilo svou novou vlajkovou loď Vibe Z, známou také pod názvem K910. Novinka nabídne špičkovou výbavou v čele s velkým 5,5″ Full HD displejem a výkonným Snapdragonem 800. Dobrou zprávou pro naše čtenáře je mezinárodní dostupnost smartphonu, kterou výrobce už dříve naznačil.

Lenovo Vibe Z

Lenovo Vibe Z je vybaveno 5,5″ IPS displejem s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů, což znamená výbornou jemnost 400 ppi. Zatímco u předchůdce Lenovo K900 byl využit nepříliš rozšířený procesor od Intelu, pro nástupce už čínský výrobce vybral osvědčené čtyřjádro Qualcomm Snapdragon 800 taktované na 2,3 GHz spolu s grafickým čipem Adreno 330 a 2GB RAM.

V případě zadního fotoaparátu se Lenovo rozhodlo pro osvědčený Sony IMX135, který najdeme například v Samsungu Galaxy S4. Jedná se o 13mpx fotoaparát s objektivem o clonovém číslu f/1.8 a snímačem Exmor RS zajišťující kvalitní snímky i za horšího osvětlení. Dalším významným prvkem, který by měl přispět k lepším fotografiím pořízeným v noci, je blesk tvořený dvojicí světelných diod.

Ve výbavě samozřejmě nechybí ani přední kamerka pro videhovory či autoportréty, která má rozlišení 5 megapixelů. Další výbavu zatím výrobce neoznámil s výjimkou dual-SIM podpory. Známe také originální příslušenství, které si budou moct majitelé telefonu zakoupit. Řeč je o flipových obalech, které připomínají Samsung S View Covers a LG Quick View.

Lenovo Vibe Z cases
Flipové pouzdro pro Lenovo Vibe Z bude dostupné v mnoha pestrých barvách

Lenovo Vibe Z se v nejbližší době začne prodávat na čínském trhu. Později by se však měla objevit i mezinárodní verze smartphonu, kterou si snad budeme moct oficiálně koupit i v České republice. Cena zatím oznámena nebyla, ale očekáváme ji nižší než u srovnatelně vybavených modelů známějších výrobců.

zdroj: GSM Arena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here