Kogan Agora – telefon z Británie s nízkou cenovkou

2

koganagora

Společnost Kogan je společností, kterou na trhu nejde moc vidět a nikdo ji nezná. Spousta lidí by ji dokonce zařadilo mezi Asijské značky, které jsou u nás zcela neznámé a fungují pouze na tamějším trhu. Všechny myšlenky jsou ovšem mylné – společnost Kogan je totiž z  Velké Británie.

Právě tato britská společnost chce konkurovat svým novým modelem Agora velkým společnostem, které jsou na evropském trhu velmi rozšířené (HTC, Samsung apod.). Pojďme se tedy na tento telefon trochu podívat.

Uvnitř telefonu nalezneme čtyř-jádrový MediaTek MT6589 Cortex-A7 s taktem @1,2 GHz, kterému napomáhá 1GB operační paměti. Dále telefon disponuje 4GB interní pamětí, kterou lze rozšířit pomocí Micro-SD karet. Zadní fotoaparát nabídne uživatelům 8MP, ten přední 2MP.

Co se týče displeje, ten je 5″ s HD rozlišením (1280×720), přičemž jej bude zásobovat energií vyměnitelná baterie o kapacitě 2000 mAh. Celý telefon, který je mimochodem Dual-SIM, navíc běží na Androidu 4.2.2 (Jelly Bean).

Rozhodně zajímavým prvkem je cena tohoto telefonu – ta by se měla pohybovat na hranici 4 tisíc korun. Na trhu by se tento model měl začít postupně objevovat od 3. října 2013

 

Zdroj: Palmserver

2 KOMENTÁŘE

  1. Tak to je můj příští telefon 🙂 Všechno jak má být, display tak akorát, baterka, paměťová kartička a slušná cenovka. Díky za upozornění na zajímavý kousek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here