Když jsou dvě málo: GooPhone představil první Tri SIM smartphone na světě

0

Goophone X1+

Dual SIM smartphony nejsou dnes v nižší a střední třídě něčím výjimečným. Čínská společnost GooPhone, která se v minulosti proslavila například kopiemi iPhonu 5 nebo Samsungu Galaxy Mega, však nedávno představila první smartphone na světě se třemi sloty na SIM karty: GooPhone X1+.

Telefonu navíc nechybí funkce „triple standby“, takže uživatel může být na příjmu ve všech třech sítích zároveň. Další výbava patří k šedému průměru levných čínských smartphonů a zahrnuje například dvoujádrový procesor MediaTek MTK6572 běžící na frekvenci 1,2 GHz a 1GB RAM. Vedle trojice slotů na SIM karty se pod zadní kryt vešlo tako místo pro micro SD kartu, pomocí které může uživatel rozšířit základní 4GB interní paměť.

Goophone X1 slots

Displej má úhlopříčku 5″, ale rozlišení se zastavilo na hodnotě 854 x 480 pixelů. K další výbavě patří 5mpx zadní fotoaparát, 2mpx přední kamerka pro videohovory a operační systém Android 4.2 Jelly Bean. Hmotnost se vyšplhala na poměrně vysokých 227 gramů. GooPhone X1+ je už dostupný v čínských internetových obchodech, kde se prodává za 149.dolarů, v přepočtu necelých 2 900 Kč.

GooPhone X1+ však rozhodně není posledním Triple SIM smartphonem. Svého zástupce do této specifické kategorie by mělo v nejbližší době představit také LG. největší pravděpodobností bude novinka dostupná jen na asijských trzích.

zdroj: GooPhone via Dotekománie

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here