Který telefon vydrží nejdéle na jedno nabití? Velké srovnání výdrže baterií

7

Server GSMArena při svých recenzích netestuje jen funkce telefonu, ale pečlivě zkoumá také výdrž baterie. Díky tomu existuje poměrně podrobné srovnání výdrže baterií jednotlivých telefonů. Právě tento údaj je pro mnoho uživatelů jednou z nejdůležitějších informací při výběru nového smartphonu. Vzhledem k tomu, že údaje od výrobců jsou většinou velmi nadsazené, vám přinášíme následující přehled výdrže baterií podle serveru GSMArena.

Telefonování

V první části testu se redaktoři zaměřují na výdrž baterie při telefonování. Displej telefonů se při hovoru vypne, proto se do výsledné doby výdrže nepromítá použitý displej. Před začátkem testu redaktoři vypnou všechny ostatní aplikace, které by mohly ovlivnit výdrž baterie.

Jasným vítězem tohoto testu je Motorola Droid RAZR MAXX, která je vybavena obrovskou baterií s kapacitou 3300 mAh. Špatně si v testu nevedly ani Samsungy a nová HTC.

Prohlížení webu

V druhé části testu je zjišťována výdrž při surfování na internetu. Používá se automatický skript, který každých sekund načte internetovou stránku bez flashových prvků. Jas displeje je nastaven na polovinu a telefon je umístěn několik metrů od Wi-Fi směrovače.

Vzhledem k tomu, že většina internetových stránek obsahuje velké bílé plochy, jsou v této kategorii znevýhodněny telefony s AMOLED displejem, které spotřebovávají nejvíce energie právě při zobrazování bílé barvy.

Přehrávání videa

V poslední části testu je na telefonu ve smyčce přehráváno video se standardním rozlišením. Jas displeje je nastaven na poloviční hodnotu a na telefonu je zapnut režim letadla (tj. všechny mobilní sítě jsou vypnuté). Čas výdrže je měřen do doby, než baterie klesne na 10 %, protože většina telefonů po dosažení této hodnoty automaticky vypne přehrávání videa.

zdroj: gsm arena (1, 2)

7 KOMENTÁŘE

  1. Při běžném používání , zapnutém GPS a Wifi, bez brouzdání po netu pár volání a sms vydrží můj ZTE Skate cca 24 hodin. (od 7 do 7 ráno.) 

  2. Tak nějak mi tam chybí jediný srovnatelný protivník Samsungu na trhu (v současném prodeji) a to je HTC One X

  3. Zajímalo by mě, kdy byl článek napsán…prosím, pište do záhlaví, nebo zápatí článku datum jeho vydání. Obsah může vyznít zavádějícím způsobem. Děkuji.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here