Jaká je reálná výdrž baterie Samsungu Galaxy S III? [test]

9

Redaktoři serveru GSMArena se rozhodli otestovat výdrž baterie nového Samsungu Galaxy S III. Jak si vedla nová vlajková loď korejského výrobce ve srovnání s konkurencí?

Galaxy S III je vybaveno baterií s kapacitou 2100 mAh, což je ve srovnání s konkurencí nadprůměrná hodnota. Nesmíme ale zapomenout, že ve výbavě telefonu najdeme velký displej s uhlopříčkou 4,8″ a výkonný čtyřjádrový procesor Exynos 4412 taktovaný na 1,4 GHz.

V první části testu, při kterém byla zjišťována výdrž při telefonním hovoru, dosáhl Samsung Galaxy S III velmi dobrého výsledku 10 hodin a 20 minut. Lépe v tomto testu dopadl jen Samsung Wave 3 (11:07), Samsung Galaxy Note (12:14) a samozřejmě Motorola Droid RAZR MAXX, která má ale pod zadním krytem 3300mAh baterii.

Druhý test zkoumal výdrž baterie při prohlížení internetových stránek. Galaxy S III je vybaveno Super AMOLED , který spotřebovává nejvíce energie při zobrazování bílé barvy. Vzhledem k tomu, že většina internetových stránek obsahuje velké bílé plochy, vydržela baterie Samsungu Galaxy S III jen 5 hodin a 17 minut, což je ve srovnání s konkurencí průměrný výsledek.

Poslední část testu se zabývala výdrží baterie při přehrávání videa. Zde vlajková loď Samsungu zabodovala a vydržrla bez nabití 10 hodin a 1 minutu. Lépe si znovu vedla jen Motorola Droid RAZR MAXX (14:17).

zdroj: gsma

9 KOMENTÁŘE

  1. Já vás jen trochu poopravím, Galaxy S III sice má čtyřjádrový procesor Exynos ale né 4212 nýbrž 4412. Exynos 4212 je nástupce Exynosu 4210 použitého ve smartphonu Galaxy S II, je také dvoujádrový a stále je to Cortex-A9, ale je vyráběn 32 nm technologií namísto 45nm technologií u Exynosu 4210 a spotřeba by tak měla údajně poklesnout o 30 procent.To samé je u displeje Galaxy S III má samozřejmě „jen“ Super AMOLED displej  bez onoho PLUS neboli bez RGB matice nýbrž s PenTile (RGBG) maticí. Tento týden tolik diskutované téma !

  2. tak z hodnotou u přehrávání videa jsem spokojený. ale hodnota internetu nic moc chtělo by to tmnit pozadí z bílé na černou 😀 a pak by vydržel taky 10 hodin 🙂

  3. Je hezký vidět výsledky, ale co nějaké hodnoty přímých konkurentů, třeba One X apod. Takhle jsou to jen čísla bez možnosti srovnání v dané třídě….

    •  Bohužel to možné je. Záleží to totiž na tom, jak telefon používáte. Pokud máte neustále zapnutá data (+třeba WiFi) a hodně voláte / hrajete hry, tak je to normální.
      Pokud máte data vypnutá, pošlete pár SMSek a na chvíli kouknete na web, tak je to divné.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here