InkPhone – e-ink a nízká spotřeba baterie na CeBIT 2014

0

Na veletrhu Mobile World Congress nám Rusové ukázali svůj mobilní telefon s e-ink displejem na zadní straně – YotaPhone 2 – o které jsme vám psali zde. InkPhone vyrábí zase naši severní sousedé – Poláci – konkrétně společnost Onyx MIDIA. Potěšit by měl zejména svou cenou.

InkPhone-01

Oproti konceptu dvou displejů, se kterým přišel YotaPhone, má InkPhone displej pouze jeden. Pokud bychom hodně zjednodušili tento model, tak nový telefon polských výrobců je vlastně menší čtečka elektronických knih, která umí telefonovat. Model je k vidění na právě probíhajícím veletrhu CeBIT 2014 v Německu. Ten je mimochodem významný například pro účast čínských výrobců komunikačních zařízení. Ti se totiž dost často na světových veletrzích neukáží, tady je však šance.

Představený InkPhone je bohužel zatím pouze prototyp, oficiální verze by měla být hotová již brzy a do prodeje by se měla dostat v dubnu za cenu 195 dolarů (v přepočtu přibližně 3.850,- Kč). Je pravda, že přístroj běží zatím pouze na Androidu ve verzi 2.3 Gingerbread, jistě se však najdou uživatelé, pro které bude výdrž baterie důležitější. Podle dostupných informací by mělo zařízení vydržet na baterii až dva týdny.

InkPhone-02 InkPhone-03 InkPhone-05 InkPhone-08

Video s produktem, které zveřejnil server Engadget, si můžete prohlédnout níže. Je vidět, že je systém stále neodladěný, což je údajně způsobeno tím, že se jedná o prototyp.

http://www.youtube.com/watch?v=9dSOd2ZAS4Y

Zdroj: Gizmochina

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here