Huawei Ascend Mate 2 – čínský obr, který dokáže nabíjet druhý smartphone

1

Huawei se na CES 2014 pochlubil druhou generací šestipalcového tabletofonu Ascend Mate. Změn ve srovnání s loňským modelem je jen pomálu, největší radost tak budou mít především američtí zákazníci, pro které je připravena podpora LTE.

Huawei Ascend Mate 2 (1)

Huawei Ascend Mate 2 je vybaven 6,1″ IPS displejem s rozlišením 1280 x 720 obrazových bodů. Uvnitř tepe čtyřjádrový procesor, který se však liší v závislosti na verzi smartphonu. Jedna verze má Qualcomm Snapdragon 400 (Cortex A7) taktovaný na 1,6 GHz, uvnitř druhé nalezneme blíže nespecifikovaný čip HiSilicon z dílny Huawei.

K další výbavě patří 2GB RAM, 16GB interní paměť s možnosti rozšíření pomocí slotu na micro SD karty a 5megapixelová přední kamerka. Zadní fotoaparát, který je tvořený mimo jiné snímačem od Sony, dokáže pořizovat snímky s rozlišením 13 megapixelů. Mezi jeho další schopnosti patří automatické ostření, diodový blesk nebo natáčení Full HD videí.

Huawei Ascend Mate 2 (2)

Co se týče konektivity, disponuje Huawei Ascend Mate 2 například podporou A-GPS+GLONASS, Wi-Fi a/b/g/n a Bluetooth 4.0. Ve srovnání s předchozí generací se nezměnila ani baterie, která má stále nadprůměrnou kapacitu 4 050 mAh. Novinkou je však možnost nabíjet pomocí této baterie jiný smartphone, a to připojením pomocí kabelu s koncovkami micro USB.

Použitým operačním systémem je Android 4.3 Jelly Bean doplněný o uživatelskou nadstavbu Emotion UI 2.0. Huawei Ascend Mate 2 je trochu menší a lehčí než púředchůdce, konkrétně má novinka rozměry 161 x 84,7 x 9,5 mm a hmotnost 202 gramů. K dispozici by měla být černá a bílá varianta smartphonu. Huawei zatím neoznámil cenu ani dostupnost zařízení na evropském trhu.

http://www.youtube.com/watch?v=4bMka8MDwYs

via GSM Arena

1 komentář

  1. Mate 2 vypadá dobře. Mezi klady patří mimo jiné zmenšení rozměrů oproti Mate 1. Vysokokapacitní baterie, schopnost dobíjet jiné zařízení, LTE, fajn pouzdra včetně aktivní funkce, android 4.3 ….

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here