Huawei Ascend D3 bude mít údajně osmijádrový procesor HiSilicon

1

ascend d3 leak

Podle informací, které byly před nedávnem zveřejněny v internetové verzi deníku The Wall Street Journal, by měl Huawei na veletrhu MWC 2014 v Barceloně představit chytré hodinky, dvojici tabletů a také smartphone. Posledně jmenovaným zařízením údajně nebude dlouho očekávaný Ascend P7, ale vlajková loď Ascend D3.

Novinka bude podle uniklých informací vybavena osmijádrovým procesorem HiSilicon Kirin 920 taktovaným na 1,8 GHz. Čip, který by měl být postaven na architektuře ARM big.LITTLE, údajně obsahuje čtyři úsporná jádra Cortex A7 a čtyři výkonná jádra Cortex A9, mezi kterými je přepínáno v závislosti na aktuálním vytížení.

Podobně jako u Samsungu Exynos 5 nebude možné, aby běžela všechna jádra najednou, proto nemůže čip HiSilicon Kirin 920 označit za pravé osmijádro. K další předpokládané výbavě Ascendu D3 patří 5″ displej s Full HD rozlišením, 16mpx zadní fotoaparát a extrémně nízká tloušťka jen 6,3 mm.

zdroj: Gizchina

1 komentář

  1. Ascend D3 by mohl být velmi zajímavý telefon. Jako velmi zajímavé se jeví „přepínání“ mezi jádry, což by mohlo přinést zvýšení pohotovostní doby a zároveň umožnit vysoký výkon pokud bude potřeba.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here