Huawei Ascend D2 se dostává na pulty českých obchodů

4

Huawei Ascend D2

Huawei Ascend D2 sice zatím zůstával ve stínu Samsungu Galaxy S4, HTC One a Sony Xperia Z, ve srovnání s uvedenou známější konkurencí má však čínská novinka jednu velmi významnou zbraň: nízkou cenu. Huawei Ascend D2 se v těchto dnech objevuje v českých obchodech, kde se prodává za doporučenou cenu 13 490 Kč, tedy o několik tisíc korun levněji než vlajkové modely jiných výrobců.

Vzhledem k tomu, že byl Huawei Ascend D2 představen už v lednu na veletrhu CES 2013, připomeneme si výbavu tohoto smartphonu. Ascend D2 se může pochlubit 5″ IPS displejem o rozlišení 1920 x 1080 pixelů a dostatečně výkonným čtyřjádrovým procesorem Huawei K3V2 běžícím na frekvenci 1,5 GHz a 2GB RAM.

Smartphone má 32GB vnitřní pamětí, kterou ale nelze kvůli chybějícímu slotu na micro SD karty dále rozšířit. K další výbavě patří 13mpx zadní fotoaparát s LED bleskem, autofokusem a HDR, 1,3mpx přední kamerka pro videohovory, Wi-Fi (802.11 a/b/g/n), Bluetooth 4.0, GPS a HSDPA (3G).

Velkou výhodou je baterie o kapacitě 3 000 mAh, která by podle výrobce měla zajistit výdrž až šest dnů v pohotovostním režimu. Zásluhu na tom mají také technologie Quick Power Control (QPC) a Automated Discontinuous Reception (ADRX) zajišťující efektivní využívání energie.

Huawei Ascend D2 je vybaven operačním systémem je Android 4.1 Jelly Bean. Rozměry jsou 140 x 71 x 9,4 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 170 gramů. Novinka se může pochlubit také zvýšenou odolností proti vodě, která je potvrzena certifikací IP54. Huawei však není chráněn proti úplnému ponoření do vody, jako například Sony Xperia Z, ale pouze proti stříkající vodě.

zdroj: tisková zpráva

 

4 KOMENTÁŘE

  1. Trochu mě zaráží že se všude dočítám jak jsou mobily poháněné K3V2 výkonné, i přes to že i takový MT6589 je znatelně výkonější.

    • To, že je něco méně výkonné ještě neznamená, že je to nevýkonné. A zrovna K3V2 žádné ořezávátko, navzdory tomu, že jsou na trhu i silnější konkurenti, rozhodně není.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here