HTC se vyjádřílo k multitaskingu na One X (HTC Sense 4.0), prý jde o správné Sense nastavení

4

Kromě poměrně nevýrazné kauzy týkající se kombinace jeansových kalhot a bílého One X se v kontextu vlajkové lodi od HTC (a celkvově všech Sense 4.0 telefonů) objevil ještě jeden, a dovolil bych si odhadovat výrazně závažnější, problém s multitaskingem, konkrétně správou paměti.

Podle některých uživatelů (viz XDA) totiž HTC systém mutlitaskingu oproti čistému Androidu 4.0 upravilo a způsobilo tím podstatně agresivnější politiku zavírání aktuálně neaktivních aplikací a to i přes poměrně velikou paměť RAM – 1GB.

Nyní se k ‚problému‘ vyjádřilo samotné HTC, bohužel pro  všechny doufající v tom, že šlo o pouhý omyl, který bude napraven, uvedlo, že je vše v naprostém pořádku a mutlitasking je nastaven tak, aby byl konzistentní se zbytkem HTC Sense.

HTC is aware of some questions in the enthusiast community about how the HTC One X handles multitasking and memory management for background apps. We value the community’s input and are always looking for ways to enhance customers‘ experience with our devices. That said, multitasking is operating normally according to our custom memory management specifications which balance core ICS features with a consistent HTC Sense experience.

HTC si je vědomo otázek nadšené komunity týkajících se způsobu, kterým HTC One X zvládá multitasking, a celkově zprávy paměti aplikací v pozadí. Této odezvy od komunity si ceníme a snažíme se hledat nové způsoby jak vylepšit naše zařízení. Nicméně, multitasking [na HTC One X] funguje naprosto normálně, alespoň tedy  v kontextu některých specifik paměťové správy, zavedených kvůli vyvážení ICS funkcí s přidaným HTC Sense.

Kromě toho, že je tedy všechno „v pořádku“ a opravy se určitě nedočkáme, jsme se tak moc nedozvěděli. Dá se však předpokládat, že  správa paměti je upravena kvůli snaze odbourat jakékoliv cashování HTC Sense na vnitřní paměť a tím odbourat potencionální zpomalování, například při návratu na domovský launcher.

Z diskuzí na XDA to naštěstí vypadá, že celá úprava od HTC spočívá v pozměnění několika málo konstant ovlivňujících správu paměti, s nedávno uvolněným rootem by tak neměl být problém uvést vše do vanila Android 4.0 normálu.

zdroj: engadget

4 KOMENTÁŘE

  1. 😀 To si už HTC snad dělá srandu. Už nějakou dobu mám jasno v tom, že HTC již nekoupím a tohle je snad asi největší důvod. Z mého pohledu je to ale zobrazující obrazovka pro odemčení displeje, když je nastavené gesto (Před odemčení gestem musíte ještě odemknout obrazovku jako kdyby gesto nebylo nastavené.). Jsem zvědavý kdy v HTC přijdou na to, že Sense mělo smysl na WM a teď už je v systému Android jenom jako jeden velký opruz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here