HTC One X – nová vlajková loď se čtyřjádrem Tegra 3 a Androidem 4.0 ICS

10

HTC dnes oficiálně představilo svou dlouho očekávanou vlajkovou loď One X, dříve známou také pod označením HTC Edge nebo Endeavour. Vzhledem k tomu, že informace o novince už unikly několik týdnů před představením, nepřinesla tisková konference v Barceloně téměř nic, co bychom předtím nevěděli.

HTC One X je vybaveno 4,7″ displejem technologie Super LCD 2, HD rozlišením a sklem Gorilla Glass 2, které ho chrání před poškozením. Výkonným srdcem telefonu je čtyřjádrový procesor NVIDIA Tegra 3 taktovaný na 1,5 GHz, kterému dělá společnost 1GB RAM a 32GB interní paměť. Telefonu bohužel chybí slot na microSD, paměť je tedy možno rozšířit pouze pomocí cloudové služby Dropbox, která je integrována do uživatelského rozhraní. Každý uživatel získá zdarma 25GB prostor pro své soubory.

Na zadní straně nalezneme 8megapixelový fotoaparát s technologií HTC ImageChip, která by měla zajišťovat například kvalitnější fotografie za nepříznivých podmínek a rychlejší spouštění fotoaparátu i pořizování snímků. Fotoaparátu nechybí automatické ostření ani možnost focení při natáčení 1080p videa. Vylepšení všech částí, včetně objektivu, snímače a softwaru, by mělo přispět k mnohem lepšímu fotoaparátu u nových telefonů HTC. Právě tato část byla největší slabinou u předchozích modelů taiwanského výrobce. K pořizování kvalitnějších fotografií přispěje i diodový blesk s pěti stupni automatického nastavení jasu. HTC One X má také přední kameru pro videohory s rozlišením 1,3 megapixelu.

Operačním systémem je Android 4.0 Ice Cream Sandwich s nejnovější verzí uživatelského rozhraní HTC Sense 4.0 a technologií Beats Audio pro kvalitnější zážitek při poslechu hudby. A nesmíme zapomenout na nevyjímatelnou baterii, která nabízí kapacitu 1800 mAh.

Tento telefon bude prodávat také americký operátor AT&T pod názvem HTC One XL. Americká verze je sice vybavena LTE čipem pro rychlé připojení k internetu, zároveň ale obsahuje pouze dvoujádrový procesor Snapdragon S4 s taktem 1,5 GHz.

10 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here