HTC One se objevilo u českého O2 a Vodafonu. Ve volném prodeji bude od 13. května

0

HTC One silver

HTC One je jedním z nejočekávanějších smartphonů letošního roku. Taiwanský výrobce se bohužel od počátku potýkal s nedostatkem komponentů, kvůli čemuž se novinka nezačala prodávat v březnu, jak bylo původně plánováno. Kvůli těmto potížím se HTC One nakonec na většině trzích začalo prodávat později než konkurenčí Samsung Galaxy S4. Nakonec jsme se však dočkali a vlajkový model HTC se v těchto začíná prodávat na trzích po celém světě. Výjimkou není ani Česká republika, kde je smartphone jako první dostupný u O2 a Vodafone.

Prvních 800 kusů, které se na český trh dostaly, je určeno pro zákazníky, kteří si HTC One předobjednali u jednoho z výše uvedených mobilních operátorů. Vodafone novinku umístil do svého e-shopu a v době psaní článku uváděl, že má HTC One skladem. Běžná cena s předplacenou kartou u Vodafonu je 15 377 Kč, což je výrazně méně, než za kolik bude smartphone dostupný ve volném prodeji.  Ještě levnější je O2, které HTC One nabízí za 15 295 Kč, ale zatím telefon zasílá jen zákazníkům, kteří si jej předobjednali. Předpokládáme, že se vlajkový model taiwanského výrobce objeví v nejbližší době také v nabídce T-Mobilu.

Pokud si chcete HTC One koupit ve volném prodeji, budete muset počkat do 13. května 2013, kdy by se smartphone měl smartphone objevit u prvních českých prodejců. Stejně jako v uplynulých letech si tuzemské zastoupení výrobce přichystalo pro své zákazníky promo akci. Pro první stovku zákazníků jsou přichystány velmi zajímavé bonusy.

Zaprvé je to rozšířená záruka HTC One Extra Care v hodnotě 2 500 Kč, která majitele opravňuje po dobu tří let k téměř bezplatné opravě či výměně smartphonu v případě jeho náhodného poškození či odcizení. Druhým bonusem je stylový stojánek HTC One Corian stand, který byl v limitované edici vytvořen českým designérem Adamem Turečkem.

Nárok na bonus má pouze prvních sto uživatelů, kteří si HTC One v pondělí 13. května zakoupí v jedné z následujících prodejen:

  • v Praze (značková prodejna HTC, v ulici Na Poříčí 1046/24)
  • v Brně (pobočka operátora Vodafone v Galerii Vaňkovka)
  • v Plzni (pobočka operátora O2 v OC Borská Pole)

HTC One se svou výbavou i zpracováním řadí k nejlepším smartphonům na světě. Novinka se může pochlubit 4,7″ SLCD3 displejem, který má rozlišení 1920 x 1080 pixelů a velmi vysokou jemnost 469 ppi. Vysoký výkon zajistí čtyřjádrový procesor Snapdragon 600 taktovaný na 1,7 GHz společně s grafickým čipem Adreno 320 a 2GB RAM.

Na zadní straně najdeme ultrapixelový fotoaparát s LED bleskem a autofokusem, který je doplněn o přední kamerku s rozlišení 2 megapixely. Kvalitní zvuk by měla garantovat technologie Beats Audio a dvojice stereo reproduktorů umístěných netradičně na přední straně telefonu. K další výbavě HTC One patří HSDPA (3G), Wi-Fi, Bluetooth 4.0, FM rádio, NFC, GPS a nevyjímatelná baterie o kapacitě 2 300 mAh.

Operačním systémem je Android 4.1 Jelly Bean s uživatelskou nadstavbou HTC Sense 5. To vše v elegantním hliníkovém těle s rozměry 137,4 x 68,2 x 9,3 mm a hmotností 143 gramů. Mezi nejčastěji zmiňované nevýhody patří chybějící slot na micro SD karty.

via Facebook, Mobilizujeme

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here