HTC One Mini potvrzeno infografikou od HTC i čínskou certifikací

0

O HTC One Mini se mluví už poměrně dlouho a jeho existence byla dokonce potvrzena mnoha fotografiemi z různých zdrojů. Pokud by však ještě někdo pochyboval o existenci zmenšené vlajkové lodi taiwanského výrobce, máme pro vás další dva důkazy.

HTC One Mini TENAA

Prvním je záznam v databázi čínské organizace pro certifikaci telekomunikačních zařízení (TENAA), kde se objevila stříbrná varianta HTC One Mini. Smartphone s interním označením HTC 601e podporuje sítě HSDPA/HSUPA a měl by tedy být určen i pro mezinádrodní trhy. Všimněte si také dvou změn ve srovnání s velkým HTC One: dvousměrného tlačítko pro ovládání hlasitosti bylo nahrazeno dvěma samostatnými a diodový blesk se přesunul nad objektiv fotoaparátu.

Druhým, i když nepřímým důkazem, je infografika s názvem „Little Things That Pack a BIG Punch“ zveřejněná na oficiálním blogu HTC. Infografika se snaží dokázat, že když je něco malého, nemůže to mít velkou sílu. V popisku navíc HTC uvádí, že One je smartphone s nádherným hliníkovým designem a výkonným hardwarem, takže se stal trhákem mezi odbornými kritiky i běžnými uživateli. „Tento úspěch jen posílil naši vášeň nabídnout zážitky z HTC One co největšímu počtu lidí,“ uvádí taiwanský výrobce na svém blogu.

HTC One Mini infografika

HTC One Mini by mělo mít 4,3″ displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů. Stejně jako Samsung u svého Galaxy S4 Mini, se také HTC rozhodlo snížit výkon smartphonu, uvnitř One Mini tedy bude údajně tepat dvoujádrový Snapdragon 400 s taktem 1,4 GHz, grafický čip Adreno 305 a 1GB RAM. V telefonu překvapivě najdeme slot na micro SD karty, pomocí kterého by mělo být možné rozšířit 16GB interní paměť.

Stejný jako u velkého HTC One však nezůstal jen design, ale také ultrapixelový fotoaparát, dvojice stereo reproduktorů na přední straně a operační systém Android 4.2 Jelly Bean s nadstavbou Sense 5. HTC One Mini by podle několika dřívějších spekulací mělo být představeno už v průběhu srpna letošního roku.

zdroj: Engadget, HTC blog

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here