HTC One (M8) – jak funguje duální kamera

0

Představený HTC One (M8) nabídne stejně jako první generace UltraPixel kameru. Tentokrát se můžeme těšit na pixely o velikosti dva mikrometry, což je téměř dvojnásobek, než je u fotoaparátů v mobilních telefonech běžné. Proč je to vlastně dobře? Každý pixel má pro sebe více světla a díky němu tvoří (na mobilní zařízení) HTC téměř dokonalé fotografie ve špatných světelných podmínkách.

htc-one-m8-duo-camera-explained

Někoho by mohla zajímat přední kamera, které se z loňských 2,1 MP vyhoupla a hodnotu 5 MP. Zároveň dokáže nahrávat video v rozlišení Full HD (1920*1080). Zadní kamera přináší rychlé ostření – 0,3 s, které se vyrovná tomu z Galaxy S5, kterým se Samsung vychloubal jako tím nejrychlejším na světě v mobilním telefonu.

Světelnost objektivu je f/2.0 při velikosti čočky 28 mm. Podle některých zdrojů je údajně hlavní fotoaparát úplně stejný jako v první verzi One. Bonusem je duální blesk a další kamera nad tou hlavní. Ta byla poněkud záhadou a vyvstala otázka, k čemu vlastně bude sloužit. HTC nám na tuto otázku nyní poskytlo odpovědi. Druhá kamera slouží jako hloubkový senzor (depth sensor), díky kterému – velmi zjednodušeně – funguje zařízení jako dvě oči u člověka při určování vzdálenosti předmětu.

Na obrázku níže je ukázka toho, jak kamera funguje. Hloubkový senzor si představme jako bod „A“ a klasickou kameru jako bod B““. Tím, že obě kamery spočítají úhel u bodů „A“ a „B“ zjistí, jak dlouhá je výška „h“ (v reálu vzdálenost od fotoaparátu). Dojde tedy k seřazení jednotlivých objektů podle vzdálenosti od telefonu, což pak napomáhá například pokročilému ostření, se kterým One (M8) přichází.

htc-m8-one-optical-range-finder

Jaké novinky tedy přinese nová vlajková loď HTC v oblasti ostření?

  • UFocus – popředí či pozadí fotografie zaostříte ručním výběrem, podle vašich preferencí
  • Foregrounder – přidá takové efekty, které způsobí, že vybraný objekt jakoby vystoupí dopředu
  • Dimension Plus – přidá paralaxní efekt při naklonění telefonu

U nového modelu chybí bohužel optická stabilizace obrazu a o všechno se stará stabilizace digitální. Zlepšení se však dočkal blesk. Duální LED přisvětlení pracuje ve dvou tónech – studeném a teplém, čímž je dána u výsledné fotografie věrohodnější barva při focení v nízkých světelných podmínkách.

A kdy že si budete moci vyzkoušet nové HTC One (M8)? To v našich končinách bohužel není jisté. Na některých trzích je v prodeji již od dnešního dne, postupně by se číslo dostupnosti mělo zastavit na stovce u počtu zemí napříč zeměmi Evropy, Severní Ameriky, zemí Pacifiku, v Číně, zemích Afriky a na Středním Východě.

Některé nové funkce si můžete prohlédnout na videu, které zveřejnil server Technobuffalo a umístil jej na Youtube.

Zdroj: Gsmarena, Fonearena, Youtube

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here